Nie da się ukryć, że zlewozmywaki są niezwykle ważnymi elementami wyposażenia wnętrz. Jeszcze nie tak dawno przy kupnie zlewozmywaka mieliśmy jedynie taki wybór, że mogliśmy zdecydować czy chcemy zlewozmywak pokryty białą emalią czy też w naturalny stalowym kolorze. Na dzień dzisiejszy, odwiedzając sklepy budowlane znaleźć możemy najróżniejsze wersje zlewów kuchennych oraz łazienkowych. 

Nowoczesny zlew z granitu 

zlewozmywaki granitowe jednokomorowePopularność granitu sięga wielu lat wstecz. Kamień ten towarzyszy ludzkości od wielu lat ale dopiero od jakiegoś czasu zaczęto tworzyć z niego zlewozmywaki do kuchni. Na dzień dzisiejszy w marketach budowlanych spotkać możemy zlewozmywaki granitowe jednokomorowe jak i dwukomorowe. Ich wybór należy tylko do nas. W przypadku kuchni o dość małej powierzchni często lepiej sprawdzają się wersje z jedną komorą. Dzięki temu możemy zyskać dodatkowe miejsce użytkowe. Decydując się na zakup zlewozmywaków wykonanych z granitu powinniśmy również posiąść wiedzę odnośnie tego jak taki zlewozmywak pielęgnować. Przede wszystkim musimy zwracać uwagę na to by nie czyścić go żrącymi środkami chemicznymi jakie posiadamy w swojej kuchni. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie przetarcie zlewu przy użyciu nawilżonej ściereczki. Granit nie wchłania zabrudzeń więc takie podstawowe zabiegi pielęgnacyjne z całą pewnością wystarczą. Niemniej jednak w sklepach ze środkami chemicznymi znaleźć możemy preparaty przystosowane typowo do mycia zlewów kuchennych. 

Ogólnie rzecz biorąc inwestowanie w zlewozmywaki to inwestycja w przyszłość. Chodzi bowiem o to, że raz kupiony zlewozmywak tego typu będzie nam wiernie służył przez dziesiątki lat. Produkty te uchodzą za jedne z najbardziej solidnych jakie możemy spotkać na rynku. Dodatkowo producenci i sprzedawcy często udzielają na te produkty gwarancji. 

O Autorze: Marcin Skoczek