Wiele lat temu przeprowadziłem się do mniejszej miejscowości, aby odpocząć od zgiełku miasta. Po kilku latach pobytu w pięknych okolicznościach przyrody, postanowiłem  za namową przyjaciół i rodziny otworzyć swój własny biznes, który ściśle został związany z przemysłem warzywnym w kraju i za granicą.

Prowadzenie własnej hurtowni z cebulą 

hurtownia cebuliPomysł otworzenia swojej własnej działalności gospodarczej kiełkował w mojej głowie od jakiegoś czasu, dlatego też postanowiłem połączyć wspaniałe okoliczności przyrody, w których mieszkałem z bardzo urodzajną glebą, która się tam znajdowała i jakiś czas później moja hurtownia cebuli stała się faktem. Cebula jest bardzo wdzięcznym warzywem, jest rośliną dwuletnią, a jej hodowla nie przysparza większych problemów. Okoliczni dostawcy tego warzywa ściśle współpracowali z moją firmą, dostarczając mi różne odmiany cebuli. Ponadto, moi pracownicy zajmowali się obróbką warzywa. W naszej ofercie znalazła się zarówno cebula mrożona, świeża czy też już obrana. Współpracując z polskimi rolnikami wkrótce stworzyliśmy jedną z najlepiej rozwijających się hurtowni w kraju, a nasze produkty były obecne nie tylko na rynku polskim, ale także zagranicznym. Po jakimś czasie, rozszerzyłem swoją działalność i wraz z moimi współpracownikami ściśle kontrolowaliśmy uprawę tego wspaniałego warzywa w Polsce. Dzięki zdobytej wiedzy, zyskaliśmy sporo przydatnych umiejętności, które wkrótce pomogły nam podbić także rynki zagraniczne.

Początki własnej działalności gospodarczej często są trudne i wymagają dużej uwagi i zaangażowania. Gdy otworzyłem swój własny biznes, wierzyłem w to, że polska urodzajna ziemia pomoże mi osiągnąć sukces i po jakimś czasie z dumą przyznałem, że miałem rację, a moja firma świetnie radzi sobie na rynku europejskim.

O Autorze: Maria Jędrzejczyk