Konturowanie twarzy zaczęło stanowić obecnie podstawę każdego makijażu. Dzięki tej metodzie nasza twarz przestaje przypominać płaską maskę, a zyskuje zdrowego koloru oraz także wydaje się optycznie wyszczuplona. Za pomocą modelowania można uzyskać rewelacyjne rezultaty, ale też niestety używając nieodpowiednich kosmetyków możemy ten makijaż po prostu zniszczyć.

Czego używać do konturowania twarzy?

palety do modelowania twarzy sklep onlinePrzede wszystkim powinnyśmy zaopatrzyć się w niezbędne pędzle do konturowania, które usprawnią nam cały ten proces. Do modelowania warto używać trzech puchatych pędzli o różnej wielkości. Ten największy służyć nam będzie do nakładania bronzera. Niektóre pędzle do bronzerów posiadają skośną końcówkę, co jeszcze bardziej ułatwia aplikację kosmetyku. Średni pędzel jest idealny do różu, a ten najmniejszy oczywiście do rozświetlacza. Względem samych produktów najlepiej jest zakupić gotowe palety do modelowania twarzy sklep online będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem bowiem w takich drogeriach wybór odcieni oraz marek jest największy co pozwala nam idealnie dopasować odcień do karnacji, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku bronzera. Zbyt ciemny zrobi nam na twarzy barwy wojenne, a zbyt jasnego nie będzie w ogóle widać. Palety najczęściej zawierają w sobie bronzer, róż i rozświetlacz idealnie dopasowane do siebie odcieniami, co także ma ogromny wpływ na efekt końcowy.

Oczywiście możemy zakupić osobno bronzer, rozświetlacz oraz róż jednak decydując się na paletkę mamy tę pewność, że wszystkie trzy odcienie będą do siebie pasować kolorystycznie, a dodatkowo używając produktów jednej marki zyskujemy dodatkową gwarancje, że kosmetyki będą się ze sobą dobrze blendować i po prostu idealnie współpracować. Również ze względu na ceny znacznie bardziej opłaca kupować się gotowe palety do konturowania, które wychodzą nas taniej, aniżeli osobno zakupione kosmetyki.

O Autorze: Henryk Rybka