Księgowość wiąże się ze sporą odpowiedzialnością za rozwój przedsiębiorstwa. Biuro rachunkowe odpowiedzialne jest za sporządzanie niezbędnych dokumentów, przygotowywanie analiz finansowych, rozliczanie pracowników i wiele istotnych spraw, które muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Zazwyczaj jednak księgowi świadczą swoje usługi dla wielu firm jednocześnie. Ile trzeba będzie zapłacić za ich wsparcie?

Średnia cena za obsługę księgowości

księgowa gdańskWarto mieć na uwadze, że cena, z jaką będzie trzeba się liczyć, w dużej mierze zależy od doświadczenia danego księgowego, a także zakresu świadczonych przez niego usług. Podczas podejmowania współpracy, przedsiębiorcy uzgadniają ze swoim przyszłym księgowym, z jakiej jego oferty będą korzystać. Firma może zdecydować się wyłącznie na korzystanie z obsługi pracowników lub rozliczania się z urzędami. Wiele osób decyduje się jednak na obsługę pełnej księgowości, jeżeli taka znajduje się w ofercie firmy. W przypadku drobniejszych usług, jak obsługa kadrowo-płacowa, przedsiębiorca zapłaci za jednego pracownika około 30 złotych miesięcznie. Jeśli jednak firma zdecyduje się na pełną księgowość, wówczas cena może wynosić około 300-500 złotych w przypadku, kiedy średnia ilość generowanych dokumentów wynosi 10 lub 900-1300 złotych, jeśli księgowy będzie zajmował się obsługą około 100 dokumentów. Dla osób szukających, gdzie będzie najlepsza księgowa Gdańsk jest odpowiednim miejscem. Wielu specjalistów oferuje tam dogodne warunki dla swoich klientów.

W większości przypadków cena usług ustalana jest indywidualnie i może zależeć od lokalizacji biura rachunkowego. Zazwyczaj jeszcze na etapie współpracy można rozwinąć lub zwęzić zakres świadczonych przez księgowego usług, w przypadku kiedy firma się rozrosła lub niezbędne są dodatkowe oszczędności.

O Autorze: Marcin Skoczek