Inwalidzi nie mają łatwo, bowiem poruszanie się na klasycznych wózkach sprawia im sporo kłopotu i nie jest wystarczająco komfortowe. Wielu z nich traktuje to oczywiście, jako formę aktywności, ale większość niepełnosprawnych raczej nie przejawia sportowego zacięcia.

Zakup inwalidzkiego skutera elektrycznego

inwalidzki skuter elektrycznyCoraz więcej osób, które mają problemy z poruszaniem się, stawia na pojazdy elektryczne. Nie mówimy tu tylko ludziach młodych, ale raczej należy traktować to zjawisko bez rozróżnienia na wiek lub płeć. Po prostu komfort użytkowania i możliwości, jakie daje skuter elektryczny są dużo większe niż w przypadku wózków napędzanych siłą mięśni. Pokonywanie wzniesień, czy podjazdów jest w ich przypadku też dużo łatwiejsze, a przede wszystkim nie wymaga użycia siły. Bowiem inwalidzki skuter elektryczny jest wyposażony w niezależne silniki, które napędzają każde z kół, a generowana przez nie moc pozwala na rozwinięcie aż dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę. Natomiast w pełni naładowane baterie wystarczą na przejechanie od czterdziestu do nawet osiemdziesięciu kilometrów na godzinę. Jeżeli zestawić efektywność skuterów inwalidzkich i zwykłych wózków dla niepełnosprawnych, to nie byłoby ono satysfakcjonujące dla tych drugich. Albowiem pojazdy napędzane siłą mięśni mają mnóstwo ograniczeń, a przy tym wcale nie są tanie. Wszak znajdziemy modele, które kosztują nawet więcej niż dobrej jakości skuter elektryczny. Natomiast pamiętajmy, że wersje elektryczne są nie tylko bezpieczne, ale i niezawodne.

Klasycznym wózkiem raczej trudno wygrać z trudnym terenem, podjazdami, czy błotem. Natomiast takie problemy nie spotykają użytkowników skuterów elektrycznych, które doskonale sprawdzają się na każdej nawierzchni i niezależnie od ukształtowania terenu. 

 

O Autorze: Łukasz