Coraz częściej słyszymy w mediach, że zbyt dużo jest już absolwentów studiów wyższych, że potrzebujemy fachowców, którzy mają fach w ręku. Jedna z moich koleżanek ze studiów postanowiła oprócz ukończenia uczelni wyższej wypracować sobie także praktyczny zawód. Miała zmysł artystyczny i talent do rękodzieła, dlatego zainwestowała w kurs florystyczny.

Inwestuj w biznes z tanimi akcesoriami florystycznymi

tanie akcesoria florystyczneMagda zawsze była odbierana na uczelni za indywidualistkę. Kwieciste stroje, kolorowe makijaże, szczery uśmiech. Widać było, że to rodzaj artystycznej duszy. Kurs florystyczny ukształtował jej dalszą karierę. Jeszcze podczas studiów podjęła się dorywczej pracy w jednej z poznańskich kwiaciarni. A po roku postanowiła zainwestować we własny biznes. Z początku siedzibę firmy miała we własnym domu. Tam wykonywała bukiety na zamówienia i dostarczała je na wyznaczone przez klienta miejsce. W tym okresie szczególnie wyszukiwała do zakupu tanie akcesoria florystyczne, ponieważ bukiety musiały być w wysokim standardzie, jednak w nieco niższej cenie niż w standardowej kwiaciarni. Udało jej się odnaleźć sklep internetowy z odbiorem własnym na terenie Poznania. Tam kupowała akcesoria w świetnych cenach i nie płaciła za przesyłkę. Dla niej istotna była każda złótowka zysku na piance do kwiatów czy wstążce. Takimi małymi kroczkami zarabiała i budowała własną markę. Gdy firma się rozrosła, Magda wypracowała sobie w sklepie internetowym rabaty po długiej współpracy. Kupowała więc jeszcze taniej drewniane figurki, wstążki, siatki, flizelinę czy druciki. Na wszystkim była w stanie oszczędzić po kilka złotych.

Dziś jej kwiaciarnię spotkacie w centrum Poznania. Kolorowa, tętniąca dobrą energią, prowadzona z duszą i sercem. Przede wszystkim jednak wyjątkowo tania! I ceny zdecydowanie nie są obniżone ze względu na niską jakość. Tak naprawdę to pasja doprowadziła Magdę do miejsca, w którym jest teraz w swoim życiu.

 

O Autorze: Irena Sikor