Jeszcze kilkadziesiąt lat temu konie pomagały ludziom w pracy. Były wykorzystywane między innymi na roli, a także w transporcie. Obecnie zostały zastąpione przez różnego rodzaju pojazdy, ale to nie oznacza, że nikt już nie hoduje koni. Obecnie konie są hodowane w celach rekreacyjnych. Konie to bardzo piękne zwierzęta, a przebywanie z nimi może mieć na nas pozytywny wpływ.

Preparaty zdrowotne dla konia

preparat dla koni na stawyPomimo tego, że konie w dzisiejszych czasach nie pracują już tak ciężko, jak pracowały kiedyś, to i tak z wiekiem ich organizmy słabną. Zachodzą tu takie same zjawiska jak u każdego innego żywego organizmu. Z racji dużej wagi takiego zwierzęcia i tego, że wozi on na swoim wierzchu dodatkowy ciężar w postaci człowieka na nim jadącego, to szczególnie narażone na uszkodzenia są stawy. Właśnie dlatego my, jako właściciele takiego konia powinniśmy dbać o kondycję jego stawów. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnego preparatu. Preparat dla koni na stawy pomaga zabezpieczyć wszystkie chrząstki, wspomaga produkcję mazi stawowej, która ogranicza tarcie pomiędzy kośćmi. Taki preparat najlepiej jest dodawać do picia lub jedzenia dla konia, w ten sposób unikniemy problemu z tym, że nasz koń nie będzie chciał zażywać lekarstwa. Jest to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na podawanie preparatu zwierzętom. Jeśli zaczniemy stosować preparat odpowiednio wcześnie, to nasz koń będzie cieszył się zdrowymi stawami pomimo upływających lat.

Za jedno opakowanie tego leku zapłacimy od osiemdziesięciu do około dwustu złotych. Cena uzależniona jest od tego jakiego producenta i jak duże opakowanie wybierzemy. Do preparatu powinna być dołączona ulotka, z której będziemy mogli wyczytać między innymi to jak często i w jakich ilościach podawać preparat.

O Autorze: Michał Gąbka