Większość diet z jakimi mamy do czynienia w internecie to niezdrowe głodówki, które owszem, pozwalają nam schudnąć, ale na moment ponieważ później wygłodzony organizm zaczyna odkładać wszystko w tłuszcz co doprowadza do efektu jojo. Nie ma zatem sensu ryzykować naszego zdrowia i jeżeli chcemy faktycznie schudnąć najlepiej jest wybrać się do profesjonalisty.

Sposób na zdrową dietę

dobry dietetyk mielecDiety, które drastycznie obcinają nam kalorie potrafią siać prawdziwe spustoszenie w naszym organizmie. Brak odpowiedniej ilości kalorii zaburza nie tylko działanie kluczowych organów w naszym ciele, ale także ma ogromny wpływ na psychikę wywołując stany, które swoimi objawami potrafią przypominać depresję. W dodatku, gdy dietę zakończymy nawet jeżeli zaczniemy stopniowo jeść coraz więcej nasz głodny organizm zacznie odkładać wszystko „na potem”. Odkładać oczywiście w tłuszcz, więc zamiast bezsensownie ryzykować zdrowiem najlepszym wyborem będzie dla nas po prostu dobry dietetyk Mielec posiada sprawdzonych specjalistów do których warto się udać po pomoc w sytuacji, gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Po wykonaniu podstawowych badań profesjonalista ułoży nam jadłospis dopasowany do naszego trybu życia, oraz taki, który będzie nam smakował. Nie musimy się zatem martwić, że na obiad będziemy zmuszeni jeść na przykład znienawidzoną brukselkę. Wszystko będzie dopasowane tak, aby nam smakowało i służyło.

Pamiętajmy, że zdrowe odżywianie ma genialny skutek na nasze samopoczucie. Czujemy się wówczas pełni energii i gotowi do działania. Poprawia się nasza koncentracja oraz ogólnie mózg zaczyna działać na najwyższych obrotach. Dlatego, jeżeli myślisz o tym, aby nie tyle schudnąć co po prostu zacząć zdrowo się odżywiać wówczas wizyta u dietetyka również będzie świetnym rozwiązaniem.

O Autorze: Krzysztof Sikor