Wiele dzieci chętnie pomaga swoim rodzicom w obowiązkach domowych. Czynności, takie jak wspólne sprzątanie czy przygotowywanie posiłków, pozwalają dziecku nabrać pewności siebie, a ponadto zacieśniają więzy rodzinne i pomagają maluchowi zdobyć niezbędną do życia wiedzę oraz doświadczenie. 

Właściwości pomocnika kuchennego dla dzieci

pomocnik kuchenny dla dzieciRodzice niekiedy nie pozwalają dzieciom na pomoc w kuchni, uważając kuchnię za pomieszczenie potencjalnie niebezpieczne. Problemem może być nie tylko możliwość poparzenia gorącymi potrawami, ale również zbyt wysokie blaty kuchenne, niedostosowane do wzrostu dziecka. Dzieci, próbując wyminąć ten problem, przeważnie korzystają z niestabilnych taboretów i krzeseł jako podestu. Wiąże się to jednak z możliwością upadku, co również może być bardzo niebezpieczne. Producenci wyszli jednak naprzeciw potrzebom dzieci i rodziców, tworząc kitchen helper — pomocnik kuchenny dla dzieci. Jest to obudowany ze wszystkich stron, stabilny podest, który uniemożliwia upadek dziecka. Wykonany został z płyt wiórowych oraz miękkiego PCV, przez co jest bardzo lekki, a jego transport nie wymaga użycia siły. Konstrukcja ta wytrzymuje obciążenie do 50 kg oraz posiada regulowany podest aż o trzy poziomy (20, 30 i 40 cm), dzięki czemu może służyć dziecku przez długie lata (w zależności od potrzeby malucha). Ogromnym atutem podestu są całkowicie łatwe boki, co w dużym stopniu pomaga utrzymanie konstrukcji w czystości. 

Dzieci mają w sobie ogromną potrzebę wykonywania rzeczy samemu. Zwiększa to ich pewność siebie, a także przygotowuje do dorosłego życia. Niektóre sytuacje, takie jak gotowanie w kuchni mogą być dla maluchów jednak niebezpieczne przez możliwość wypadku. Z tego powodu warto skorzystać z akcesoriów, które zwiększą bezpieczeństwo dziecka, a jednocześnie dadzą mu poczucie samodzielności.

O Autorze: Edward Mokry