Wiele kobiet twierdzi, że wybór biustonosza to przysłowiowa bułka z masłem, a zadanie to nie stanowi dla nich żadnej trudności. Otóż jak się okazuje to tylko pozory, a spore grono przedstawicielek płci pięknej posiada w swoich szafach niewłaściwie dopasowany ten element garderoby. Jak zatem prawidłowo dobrać biustonosz? Odpowiedzi na to pytanie udzielono w tym artykule.

Dobór biustonosza krok po kroku

biustonosz sawrenAby mieć pewność, że biustonosz Sawren zostanie właściwie dopasowany do gabarytów danej osoby, koniecznym jest, aby dokonała ona pomiaru swego obwodu pod biustem. W tym celu należy stanąć prosto i przy użyciu centymetra krawieckiego zmierzyć precyzyjnie obwód naokoło ciała ściśle pod biustem. Kolejne pomiary jakich należy dokonać to obwód w biuście, a także obliczenie wielkości miseczki. Po zgromadzeniu wszelkich niezbędnych informacji przychodzi czas na znalezienie biustonosza odpowiadającego dokonanym pomiarom oraz przymierzenie go. Warto mieć na względzie fakt, że w prawidłowo dopasowanym biustonoszu nie powinno być wolnej przestrzeni w miseczce, jak i również biust nie powinien z nich wypływać z przodu oraz po bokach.  Nie ma także mowy o uciskaniu zarówno biustu, jak i miejsc pod nim i z boku. Ramiączka także nie powinny stwarzać uczucia ciągnięcia, choć w ich przypadku z reguły istnieje możliwość regulacji i dopasowania do indywidualnych preferencji.

Podsumowując – właściwie dopasowany biustonosz zapewnia komfort, a także wpływa na ogólne samopoczucie swojej użytkowniczki. Co ważne, odgrywa także istotną rolę w kwestii wyglądu stylizacji. Zbyt ciasny i źle dopasowany biustonosz będzie odznaczał się na bluzce, co jak można się domyślić automatycznie przełoży się na cały look. W związku z powyższym warto poświęcić czas na znalezienie właściwego egzemplarza.

O Autorze: Łukasz