Często zdarza się, że ludzie pytają mnie na czym dokładnie polega moja praca. Prawda jest jednak taka, że kierownik w fabryce ma tak wiele obowiązków, że ciężko jest je krótko streścić. Nie zawsze jest to w ogóle wykonalne – nieraz trzeba rozpocząć na ten temat długi wywód.

Przez całe życie uczę się wszystkiego co dotyczy grzejników

grzejnikiPrace rozpocząłem zaraz po ukończeniu szkoły, kierownikiem zaś zostałem pięć lat później. Do tamtego momentu myślałem, że znam budowę grzejników na pamięć. Generalnie okazało się to być bzdurą – po prostu nie wiedziałem jak te urządzenia powstają kompletnie od podstaw. Proces ich powstawania był bowiem znacznie bardziej interesujący, niż mogło mi się to wydawać. Na szczęście udało mi się wszystkiego nauczyć w taki sposób, że stałem się prawdziwym ekspertem w tej dziedzinie. Obecnie w pracy kontroluję, czy produkowane przez nas grzejniki są dobre jakościowo oraz na bieżąco ustalam cenniki dla naszych kontrahentów oraz stałych klientów. To bardzo ważne, by nasze grzejniki były zawsze w konkurencyjnych cenach – prawda jest taka, że inne firmy szybko wykorzystałyby sytuację, w której nasi klienci nie chcieliby kupować od nas w zbyt wysokich cenach. Oczywiście my zawsze dbamy o to, by nasze ceny były możliwie jak najniższe. Wiemy, że najwięcej zarobimy na stałej i długiej współpracy ze sprawdzonymi firmami. To było znacznie ważniejsze niż chwilowy, jednorazowy zysk wynikający z nieproporcjonalnie wysokiej ceny, na którą uda nam się nakłonić jakiegoś klienta.

Prezesi i kierownicy w naszej firmie stawiają duży nacisk na etykę. Mamy wyrobioną tak dobrą renomę, że firma ostatecznie i tak zarobi i wyjdzie na swoje. Dobrego imienia może się jednak nie udać odbudować – dlatego tak ważne jest, by każdy dbał o jakość oraz dobry wizerunek firmy.

Więcej informacji o firmie na: https://www.jaga.com.pl/

 

O Autorze: Irena Zając