Czy nasz stół zawsze musi być jakoś specjalnie udekorowany? Trzeba przyznać, że niekoniecznie. Możemy po prostu nic na nim nie mieć, wówczas zazwyczaj staje się on dla nas najbardziej funkcjonalny. Jednak z takich stołów niekoniecznie korzystamy na co dzień dlatego czasem taka dekoracja może stać na nim bez żadnych przeszkód.

Gdzie można zakupić bieżnik?

bieżnik dekoracyjnyWiele osób decyduje się chociażby na to, aby posiadać na swoim stole bieżnik. To bardzo dobre rozwiązanie, stanowiące także alternatywę dla tradycyjnego obrusa. Nie musimy bowiem wówczas zakrywać całego blatu, a jedynie jego część. Widać zatem mimo wszystko jak oryginalnie wygląda stół. Bieżniki są bardzo różnorodne i zdecydowanie nie ma problemu z tym aby znaleźć taki, który będzie nam odpowiadał przykładowo pod względem kolorystycznym. Tak naprawdę jest to stosunkowo proste zadanie, ponieważ duży wybór bieżników mamy chociażby w sklepach internetowych. Tam możemy znaleźć różne ich faktury, kolory oraz wzory. Poza tym bieżnik dekoracyjny może posiadać również koronkowe wstawki. Wielu osobom wydaje się, że obecnie koronki są już niemodne i tak naprawdę nie powinno się ich stosować przykładowo w nowoczesnych wnętrzach. Czy jest to jednak prawdą? Zdecydowanie nie. Niektóre koronki mają bardzo nowoczesny wygląd i świetnie wpisują się w każde wnętrze. Bieżniki na pewno pomogą nam udekorować mały stolik, ale również i duży stół obiadowy. Na bieżniku może dodatkowo stanąć jeszcze inna dekoracja, przykładowo jakieś świece.

Dekorowanie stołu nie zawsze jest konieczne. Jednak na pewno o wiele lepiej się on prezentuje, gdy mimo wszystko coś na nim stoi. Oczywiście warto kupić do dekoracji jakieś świeczki, być może kwiaty itp. Bazą do tego wszystkiego, stać się może natomiast bieżnik.

 

O Autorze: Wiesław Bucik