Wybór kapci nie wydaje się być skomplikowaną czynnością. Z reguły zwraca się uwagę na miękkość materiałów z jakich zostały wykonane oraz ich ogólny wygląd. Jak się jednak okazuje, jest to stanowczo za mało, a kupowanemu obuwiu domowemu należy przyjrzeć się dokładniej. W tym artykule skupimy się jednak na kapciach dla dzieci i podpowiemy, jak wybrać te najlepsze.

Kapcie dla dzieci – to warto wiedzieć

kapcie dla dzieci wsuwaneKapcie to rodzaj obuwia, który służy do użytku domowego, ale nie tylko. W przypadku dzieci stosuje się je również w przedszkolu czy w szkole i pełnią one funkcje obuwia zmiennego. Na rynku dostępny jest szeroki wybór kapci, jednak różnią się one między sobą pod wieloma względami. W związku z tym, zanim podejmiemy decyzję o kupnie konkretnej pary powinniśmy dokładnie wiedzieć, jakie warunki powinny one spełniać. W zależności od tego, w jakim wieku jest maluch, powinno się dopasować kapcie w taki sposób, aby samodzielnie było w stanie je założyć i zdjąć. Kapcie dla dzieci wsuwane idealnie sprawdzą się w przypadku kilkuletnich dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie wiązać butów. Ewentualnie można wybrać także te z zapięciem na rzep. Należy także zwrócić uwagę na rodzaj materiałów, z jakich zostały wykonane. Powinny być one solidne i przewiewne. Istotne są również atesty. Najlepiej, aby kapcie dla dzieci zostały przebadane przez fachowców i były odpowiednie dla prawidłowego rozwoju malucha.

Kapcie dla dzieci powinny maluchom zapewniać komfort i pozytywnie wpływać na rozwój ich stóp. Warto również, aby były atrakcyjne wizualnie, ponieważ dzieci będą wówczas chętniej po nie sięgać. W sklepach obuwniczych można znaleźć wiele modeli kapci, dzięki czemu każdy może znaleźć wariant odpowiedni dla swojego podopiecznego. Zanim jednak wybierze się konkretny produkt, warto zapoznać się z parametrami kilku.

O Autorze: Edward Mokry