W branży poligraficznej często pracuje się z foliami samoprzylepnymi. Jest to rozwiązanie, które pozwala na bardzo efektywne wykonywanie zleceń reklamowych i ma bardzo szerokie zastosowanie, od samochodów osobowych i dostawczych, przez banery reklamowe po szyldy i reklamy przestrzenne stosowane w wielu miejscach.

Samoprzylepną folię wycinają zaawansowane technologicznie plotery

wycinanie folii samoprzylepnej warszawaEfekt błyszczących włókien polipropylenowych jest o wiele ładniejszy, niż nawet najlepsze pomalowanie farba, a dodatkowo korzystanie z folii jest o wiele wygodniejsze. Do wykonywania bardziej skomplikowanych wzorów, które muszą być wykonane z matematyczną precyzją, korzysta się z ploterów tnących. folię zakłada się na specjalny statyw, a następnie układa w taki sposób, aby równo się przesuwała. gdy już to zrobimy, możemy zadać naszemu ploterowi pracę do wykonania, co najczęściej robi się z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego do wykonywania grafiki wektorowej. Jeżeli potrzebne nam jest wycinanie folii samoprzylepnej Warszawa będzie miastem, w którym znajdziemy odpowiednią firmę poligraficzną. Najtańsze plotery tnące nie są wcale drogie, jednak najlepszą jakość i komfort pracy będziemy mogli uzyskać tylko w sytuacji, w której zdecydujemy się na profesjonalny sprzęt, dający duże możliwości. Zanim zaczniemy wycinać, musimy upewnić się, że nacisk noża jest odpowiedni i nie przetnie on papieru pod spodem.

Zastosowanie takich ploterów tnących folię jest bardzo powszechne i praktycznie każda firma poligraficzna posiada taki sprzęt. Możemy z niego korzystać zawsze, gdy tylko będziemy mieli dostęp do komputera. Wymaga to jednak stosowania bardzo zaawansowanych technologicznie programów komputerowych, których nauka trwa dosyć długo i jest wymagająca.

O Autorze: rabartosz