Coraz większa ilość osób decyduje się na zakup bramy przesuwnej nie tylko dla zaoszczędzenia miejsca na posesji, ale głównie przez wzgląd na większą wygodę jej obsługi. Niestety czasami to, co jest zaletą danej rzeczy może stanowić jednocześnie jej wadę. Nowoczesne bramy rzeczywiście są łatwe w otwieraniu ze względu na swoją niską wagę i z tego też powodu lubią się same zamykać.

Brama zdalnie otwierana

niezawodny automat do bramy przesuwnejChoć bramy przesuwne zaczęły być produkowane jako alternatywa dla tych osób, które nie posiadają zbyt wiele miejsca na swojej posesji, to jednak coraz więcej osób decyduje się na zakup takiej bramy. Powodem tego wyboru jest fakt, że bramy przesuwne są bardzo proste w obsłudze. Znacznie szybciej się je otwiera niż bramę skrzydłową i też znacznie lżej ze względu na jej niską wagę. Choć lekką bramę łatwo jest otworzyć to jednak należy pamiętać, że równie łatwo jest ją zamknąć i jest to w stanie zrobić nie tylko człowiek, a chociażby silniejszy podmuch wiatru. Można temu zapobiec montując niezawodny automat do bramy przesuwnej którego czujniki dbają o to, aby brama nie zaczęła się zamykać samoczynnie, gdy w danym momencie przejeżdżamy przez nią samochodem lub gdy cokolwiek stoi jej na przeszkodzie. W ten sposób zwiększamy swoje bezpieczeństwo podczas codziennego korzystania z bramy, ale też zwiększamy swój komfort.

Napęd do bramy sprawia, że po jego zamontowaniu brama nie będzie samoczynnie się zamykała, ale to oczywiście nie jest jedyna jego zaleta. Jak powszechnie wiadomo taki napęd to przede wszystkim zwiększenie swojego komfortu podczas korzystania z bramy. Po jego zamontowaniu naszą bramę otwieramy zdalnie przy pomocy pilota i w ten sam sposób ją zamykamy. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy wychodzić z samochodu. Ponadto napęd do bramy zabezpiecza nas też dodatkowo przed włamianiem.

O Autorze: Katarzyna Mikołowska