Każdy sprzęt drukujący potrzebuje innego rodzaju papieru, aby pracować na najwyższych obrotach. Plotery drukują bardzo szybko oraz dokładnie, dlatego papier powinien być do nich dostosowany pod względem sztywności oraz struktury i powierzchni. Agencje poligraficzne zastanawiają się, jakiego rodzaju papier wybierać, aby drukować jak najsprawniej oraz najdokładniej.

Najlepsze papiery do druku w ploterze

papier do ploteraRolki w ploterach usytuowane wewnątrz stacji drukującej są dość mocno przyciśnięte do siebie, dlatego papier musi być odpowiednio śliski. Jego powierzchnia powinna nie odczuwać tego, że przechodzi właśnie przez te rolki. Jeśli papier do plotera będzie miał taką strukturę, na pewno po druku nie zostaną w nim żadne wgniecenia. Jego gramatura może być różna, w zależności od tego, co zaleca producent plotera. Nie musisz korzystać z jego produktów, lecz pamiętaj, aby były zbliżone względem sztywności. część ploterów można przystosować do różnych gramatur, przez co klient ma większy wybór. Papier do plotera powinien być pokryty warstwą ochronną, która nie przeszkadza w nakładaniu koloru, jednak zabezpiecza go przed przyczepianiem się kurzu i innych drobinek, które mogą utrzymywać się w powietrzu. To, czy papier powinien lśnić, czy wyglądać na matowy zależy tylko od zamówienia klienta. Możesz realizować zamówienia zarówno z jednym, jak i typem materiału. Są to najważniejsze cechy, które powinien posiadać papier do druku reklamy wielkoformatowej. Praca z nim będzie sprawna, a efekt wizualny zadowalający.

Jeśli masz papier, który sprawdzał się dotychczas, a nie posiada którejś, ż tych cech, możesz nadal z niego korzystać. Jest to oznaka tego, że Twój ploter jest najlepiej przystosowany do takiego typu papieru. Dobrym pomysłem jest szukanie tańszych zamienników papieru, niż ten, który dedykuje producent plotera. Często w ten sposób oszczędzamy duże sumy pieniędzy rocznie.

O Autorze: dawidb