Dobre drewno tarasowe świetnie sprawdzi się na tarasie, patio lub w ogrodzie. Jest trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu można z niego korzystać przez cały rok. Jednym z popularniejszym rodzajem drewna, który kupuje się z myślą o zastosowaniu na zewnątrz, jest modrzew syberyjski. Dzięki niemu uzyskamy piękny efekt, który zadowoli nawet najbardziej wymagające oko.

Więcej informacji o wyborze drewna tarasowego

drewno tarasowe modrzew syberyjskiDzisiejsze drewno tarasowe jest często wytwarzane z materiałów pochodzących z recyklingu i prasowanych w deski. Dzięki temu jest łatwe w montażu, ponieważ nie trzeba go ciąć ani sklejać desek – wystarczy ułożyć je obok siebie i przybić gwoździami. Najlepsze w tym rodzaju drewna jest to, że można je stosować w dowolnym miejscu wokół domu, także na zewnątrz. Drewno tarasowe to rodzaj materiału budowlanego używanego do budowy podłóg, ścian i ogrodzeń tarasów. Jest ono wykorzystywane w taki sam sposób, jak zwykłe drewno. Materiał ten występuje w trzech różnych odmianach: impregnowane ciśnieniowo, kompozytowe i naturalne. Drewno tarasowe impregnowane ciśnieniowo jest wykonane najczęściej z drewna, które zostało poddane działaniu środków chemicznych, aby zapobiec gniciu. Kompozytowe drewno tarasowe jest wykonane z plastiku przypominającego drewno, ale nie wymagającego obróbki ani konserwacji. Jeśli chodzi o drewno tarasowe modrzew syberyjski będzie bardzo dobrym wyborem.

Wysokiej jakości drewno tarasowe jest zwykle dostępne w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego lub w tartakach. Kompozytowe drewno tarasowe można kupić w postaci kostek lub desek, które łączy się ze sobą na zatrzaski, jak płytki podłogowe. Naturalne drewno tarasowe jest dostępne w sklepach z artykułami budowlanymi we wszystkich kształtach i rozmiarach.

O Autorze: Wiesław Bucik