Jeszcze do niedawna niemal wszystkie osoby mające problemy ze wzrokiem robili wszystko, aby nie musieć nosić okularów. Alternatywą dla wielu były soczewki kontaktowe, choć ich wyjmowanie i zakładanie sprawiało wielu osobom niemałe problemy. Obecnie trendy jest znacznie się zmieniły i niemal każdy chce nosić oryginalne okulary, choćby w opcji „zerówek”.

Jak dobrać okulary korekcyjne dla mężczyzny?

okulary korekcyjne męskieJeśli nie do końca wiemy, jaki model będzie do nas pasował, to warto odwiedzić salon optyczny lub skontaktować się z pracownikami online. Na firmowych stronach często można znaleźć przykładowe zdjęcia, które ukazują, jak dany model prezentuje się na twarzy. Okulary korekcyjne męskie powinny zostać dopasowane głównie do całej postury, kształtu twarzy oraz upodobań przyszłego właściciela. Wielu klientów decyduje się na zakup nawet kilku oprawek i szkieł, aby mieć jedne na co dzień, a pozostałe na weekendowe wyjścia ze znajomymi. Co ciekawe, dobór okularów jest bardzo ważny, ponieważ może całkowicie odmienić wizerunek danej osoby. Obecnie szkła nie są absolutnie powodem do wstydu – wręcz przeciwnie, stanowią designerski dodatek do każdej stylizacji. Klienci mogą wręcz przebierać w kształtach, wzorach i kolorach oprawek, aby wybrać idealny model dla siebie. Niektóre sklepy optyczne działające głównie w internecie umożliwiają zamówienie testowe kilku oprawek (bezpłatnie), aby na spokojnie przymierzyć je sobie w domu i zdecydować o zakupie.

Nawet w salonie optycznym niejednokrotnie działamy pod presją czasu, co nie ułatwia zakupu okularów. Lepiej tutaj się nie spieszyć, szczególnie gdy decydujemy się na zakup markowych oprawek, które mają nam posłużyć na długi czas. Zawsze można szukać inspiracji w internecie czy zdecydować się na klasyczne okulary pasujące niemal każdemu.

O Autorze: aniam