O ozonowaniu mieszkań pewnie każdy słyszał, ale niewiele osób wie na czym ono polega i kiedy je wykonywać. W czasach kiedy mamy świadomość na temat wirusów i bakterii unoszących się w powietrzu albo licznych zanieczyszczeniach, skuteczna dezynfekcja jest konieczna.

Jak wykorzystać ozonator?

ozonatory krakówJeżeli w powietrzu unosiłyby się jedynie spaliny i pyły zawieszone, to w zupełności wystarczyłoby stosowanie popularnego oczyszczacza powietrza, który bez problemu poradzi sobie z takimi cząsteczkami. Jednak kiedy w grę wchodzą groźne bakterie i wirusy, to takie urządzenie jest niewystarczające. Tu potrzebne są ozonatory Kraków jest miejscem, gdzie już wielu mieszkańców zakupiło taki sprzęt. Ozonator jest dostępne w wersji dla przeciętnego użytkownika, ale także dla profesjonalnej firmy świadczącej usługi dezynfekujące. Ozonatory generują ozon o określonym stężeniu. Te, które można wykorzystywać w domu, mają stosunkowo niewielką moc, która z powodzeniem wystarcza na skuteczne zdezynfekowanie mieszkań do wielkości pięćdziesięciu metrów. Im mocniejszy generator ozonu, tym większe pomieszczenie może skutecznie ozonować. Jest to urządzenie o niewielkich rozmiarach i małej wadze, które można systematycznie stosować w domu, kiedy nie ma domowników ani zwierząt. Wynika to z faktu, że ozon w dużym stężeniu jest bardzo szkodliwy dla organizmów żywych. Po przeprowadzonym ozonowaniu, należy odczekać piętnaście minut, a następnie przewietrzyć mieszkanie. Dopiero po tym czasie można bezpiecznie wejść.

Dzięki generatorowi ozonu można się pozbyć także nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach takich jak spalenizna, wilgoć czy zapach zwierząt. Jeżeli źródłem nieprzyjemnej woni jest pleśniejąca ściana, to ozon zniszczy źródło zapachu, dzięki czemu zapanuje świeży zapach.

O Autorze: Sebastian