Sypialnia to miejsce relaksu i odpoczynku. Po ciężkim, męczącym dniu marzymy, aby położyć się na łóżku w sypialni i wyłączyć myślenie choć na chwilę. Sypialnia to również miejsce, w którym znajdują się ciuchy, bielizna, a jeśli posiadamy dziecko to również łóżeczko dziecięce.

Jak urządzić sypialnię?

szafa przesuwna duża z lustremWszystko zależy od tego jak dużą powierzchnię mamy do umeblowania. Bezapelacyjnie potrzebujemy łóżka, odpowiednio szerokiego, aby było bardzo dużo miejsca nawet jeśli dziecko będzie chciało spać z mamą i tatą. Oprócz łóżka będzie potrzebna szafa przesuwna duża z lustrem. Kupno szafy powinno być bardzo starannie przemyślane. Najlepiej narysować na kartce szafę i po kolei nanosić na kartkę to, co ma się w niej znaleźć. Bardzo pomocne będą szuflady na bieliznę. Drugim fajnym dodatkiem jest oświetlenie szafy. Dzięki temu, nie będziemy musieli zapalać światła w pokoju. Oprócz tego można wybrać specjalne wieszaki na spodnie czy na paski. Jeśli posiadamy dużo biżuterii można wybrać specjalną przeszkloną szufladę na wszystkie błyskotki. Lustro odgrywa bardzo dużą rolę. Każda kobieta ubierając się na jakąś okazje musi się przyglądać sobie i ocenić czy dobrze wyglądamy. Dlatego choć jedno skrzydło szafy powinno być zajęte przez lustro. Pozostaje jeszcze kwestia sposobu otwierania szafy. Obecnie bardzo modne i funkcjonalne są szafy przesuwne. W ten sposób otwieranie drzwi w niczym nie przeszkadza i niczemu nie wadzi. Szafę można kupić gotową lub zlecić komuś jej wykonanie.

Jeśli mamy duży pokój możemy wybrać szafę na całą szerokość jednej ściany. Wtedy będziemy mogli pochować w niej, oprócz ciuchów, torebki, pościel, buty i wiele innych rzeczy. Taka szafa przyda się w każdej sypialni i każdej osobie, która ceni sobie porządek i funkcjonalność.

O Autorze: aniam