Kredyt gotówkowy to forma pożyczki, którą bank udziela nam i wypłaca na dowolny cel. Nie musimy wcześniej przedstawiać uzasadnienia ani odpowiednich dokumentów, jak na przykład w przypadku kredytu samochodowego bądź mieszkaniowego, przy których banki opłacają za nas wybrany produkt, a my opłacamy jego raty. 

Zła przeszłość kredytowa a nowe zobowiązanie 

najlepsze kredyty gotówkowe bez bikPodpisując jakąkolwiek umowę kredytową, czy to w postaci kredytu gotówkowego, czy też kupując sprzęt na raty w sklepie deklarujemy, że będziemy terminowo opłacać wyznaczone raty. Niewywiązanie się z tego powoduje, że banki próbują odzyskać swoje pieniądze przy pomocy specjalnych firm windykacyjnych, a informację o nierzetelnym kredytobiorcy wysyłają do biura informacji kredytowej, tak aby każda inna firma oferująca pożyczki uważała na danego klienta. Zdarza się jednak, że negatywny wpis do BIK związany jest w nieumyślnym nieopłaceniem raty kredytu, bądź otwartym i zapomnianym koncie bankowym, na którym co miesiąc naliczały się opłaty za jego prowadzenie. W tej sytuacji, jeśli potrzebujemy skorzystać z kredytu, możemy wybrać pożyczkę pozabankową, która nie sprawdzi naszej historii i zaufa nam na słowo. Najlepsze kredyty gotówkowe bez BIK to takie, które cieszą się dobrą opinią klientów, a umowa jest jasno i czytelnie sformułowana. Na rynku jest wiele ofert firm pożyczkowych dla zadłużonych osób, warto sprawdzić warunki każdej z nich, aby wybrać najkorzystniejszą. 

Niezależnie od naszej sytuacji finansowej, jeśli posiadamy stałe źródło dochodu, to powinniśmy bez większych przeszkód znaleźć firmę pożyczkową, która poratuje nas pożyczką nawet wtedy, kiedy mamy za sobą negatywną historię kredytową. Najważniejsze jest jednak to, aby zawierać pożyczki tylko wtedy, kiedy mamy odpowiednie finanse na ich spłatę, co uchroni nas przed spiralą zadłużeń. 

O Autorze: aniam