Moja babcia od dłuższego czasu podupadała na zdrowiu. Teraz byłam już pewna, że nie może ona mieszkać sama. W każdej chwili mogło jej się coś stać. A przecież potrzebowała pomocy również w nocy, chociażby po to, aby pomóc jej wstać i przejść do łazienki. Nie mogłam z nią zamieszkać, bo sama miałam dwójkę małych dzieci, dlatego postanowiłam znaleźć jej fachową opiekunkę.

Poszukiwania całodobowej opiekunki dla babci z Warszawy

całodobowa opieka nad osobą starszą z zamieszkaniem w warszawieZależało mi na tym, aby znaleźć jej naprawdę fachową i profesjonalną opiekunkę, która będzie pomocna i doświadczona. Nie chciałam jej bowiem kontrolować na każdym kroku. Potrzebny był mi ktoś, w kogo ofercie znajdowała się całodobowa opieka nad osobą starszą z zamieszkaniem w Warszawie. Na szczęście bez problemu udało mi się znaleźć wiele ogłoszeń takich osób. Jedna pani wydawała mi się szczególnie odpowiednia. Przede wszystkim dlatego, że posiadała wieloletnie doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, w tym osobami przewlekle chorymi. Miała także doświadczenie w pracy jako pielęgniarka środowiskowa i znała się na chorobie mojej babci. Byłam przekonana, że będzie ona odpowiednia do pracy i zamieszkania z nią. Byłam bardzo zadowolona, gdy okazało się, że jest ona gotowa do podjęcia pracy od zaraz i może przyjść na wizytę zapoznawczą jeszcze tego samego dnia. Od razu się z nią umówiłam. Już kilka dni później zaczęła pracę.

Od momentu kiedy zamieszkała z moją babcią minęło już kilka tygodni, a ja jestem bardzo zadowolona. Ta opiekunka jest miła i kompetentna. Fachowo wykonuje swoją pracę i babcia bardzo ją polubiła. W dodatku jej usługi nie kosztują mnie zbyt wiele, ponieważ nie ma ona zbyt wygórowanych oczekiwań względem pensji. Cieszę się, że tak szybko udało mi się znaleźć kompetentną i profesjonalną osobę do pomocy.

O Autorze: Maria Jędrzejczyk