Coraz więcej osób odkrywa pasję do żeglowania czy pływania motorówkami. Pojawia się także coraz więcej firm, które oferują wypożyczenie motorówek czy innych środków transportu wodnego. Pływanie takimi pojazdami to niebywałe przeżycie. Czy warto robić kurs na sternika? Czym kierować się podczas wyboru?

Sternik motorowodny – czy warto robić kurs?

kurs na sternikaŻeglowanie, pływanie łodzią czy motorówką to świetny sposób na spędzanie wakacji. Jest to czynność, którą coraz chętniej wykonuje wiele osób. Zainteresowanie szeroko pojętym żeglarstwem cały czas wzrasta. W coraz większej ilości miejscowości wypoczynkowych pojawia się możliwość wypożyczenia tego typu pojazdów. W miejscowościach tych można także odbyć kurs na sternika motorowodnego czy jachtowego. Kończy się on egzaminem, który uprawnia nas do użytkowania środków transportu wodnego. Przed wyborem takiego kursu nie możemy kierować się jedynie ceną. Powinniśmy wybrać kurs kompleksowy, dzięki któremu nauczymy się nie tylko, jak prowadzić jacht czy motorówkę, ale także jak poradzić sobie w sytuacjach stresowych. Taki kurs powinien przygotować nas na różne sytuację zagrożenia, z których, dzięki zdobytej wiedzy, wyjdziemy bez szwanku. Przed wyborem kursu musimy dowiedzieć się także o sprzęcie na jakim będziemy się uczyć. Warto, aby szkoła uczyła nas prowadzić jak najnowsze motorówki. Wtedy nasza wiedza na temat prowadzenia takich pojazdów będzie aktualna, a nie przestarzała.

Zdecydowanie warto udać się na kurs sternika. Często możemy to zrobić na wakacjach. Kursy takie nie należą do najdłuższych, a skutkują pozwoleniem na prowadzenie pojazdów wodnych. Dzięki temu będziemy mogli zabierać naszą rodzinę na wycieczki po jeziorze, a nawet morzu. Zapewnimy im niezapomniane wrażenia i piękne widoki podczas podróży.

O Autorze: Michał Gąbka