Zasadniczo wózki widłowe wymagają specjalistycznych umiejętności w zakresie konserwacji i naprawy, a do prawidłowego wykonania pracy potrzebujemy wykwalifikowanego usługodawcy. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o naprawę wózka widłowego. Renomowani usługodawcy mogą zająć się wszystkimi tymi problemami i nie tylko. Możemy również zabrać swój wózek widłowy na części, jeśli nie działa prawidłowo. 

Jak dbać o wózki widłowe?

serwis wózków widłowych yaleW tym artykule przyjrzymy się typowym problemom i sposobom ich unikania. Przed użyciem wózka widłowego należy go sprawdzić ze względów bezpieczeństwa. Upewnijmy się, że hamulce i opony są w dobrym stanie. Sprawdź układ kierowniczy, hamowanie i inne funkcje, aby zapewnić bezpieczeństwo. W przypadku problemów ze sterowaniem należy powiadomić operatora wózka widłowego i natychmiast zgłoś to przełożonemu. Operator powinien również sprawdzić prędkość przyspieszania i sprzęgło. Jeśli są wyższe biegi, operator powinien również je przetestować, aby upewnić się, że są sprawne i nieuszkodzone. Przed rozpoczęciem zmiany operatorzy powinni przeprowadzić szybką kontrolę wózka widłowego. Powinni podnieść czerwoną flagę, gdy coś wygląda nietypowo, i zanieść to do warsztatu w celu dokładnego sprawdzenia. Harmonogramy konserwacji oraz serwis wózków widłowych yale zapewnia producent. Do gruntownego serwisowania wymagana jest pewna ilość użytkowania. Listy kontrolne dotyczące naprawy wózków widłowych powinny być częścią procesu konserwacji floty.

Jeśli nasza firma korzysta z wózków widłowych, będziemy chciał wiedzieć, ile wyniosą koszty naprawy. Chociaż może to nie być dokładna liczba, powinniśmy planować zapłacić około dwa do trzech razy więcej niż za rutynową konserwację. W zależności od sytuacji może być konieczna wymiana części lub wysłanie wózka do serwisu. Koszt naprawy można obniżyć na kilka sposobów.

O Autorze: Nikola Duda