Stan zdrowia wielu osób, mimo uciążliwych dolegliwości, nie przeszkadza w podróżach. Oczywiście, zgodnie z zaleceniami lekarza, należy zrezygnować z bardzo aktywnych wyjazdów, ale pobyt w ośrodkach leczniczych okazuje się często wskazany.

Turnus z zabiegami rehabilitacyjnymi

sanatoria turnusy rehabilitacyjneWiele osób cierpiących na różne schorzenia w ciągu roku stara się normalnie pracować i funkcjonować po okiem lekarza, jednak wyjazdy raz do roku są wskazane. Miejscem odpowiednim na poprawę zdrowia ludzi cierpiących przykładowo na choroby układu oddechowego czy mających problemy z krążeniem są sanatoria turnusy rehabilitacyjne. Przede wszystkim cechą wspólną wszystkich tego typu ośrodków jest ich położenie na terenach cichych, niezakłócanych miejskim hałasem, a cała infrastruktura jest odpowiednio przystosowana do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy cierpiących na różne dysfunkcje narządu ruchu. Ponadto na wszelkiego typu turnusach dostępny jest szereg zabiegów rehabilitacyjnych, przeprowadzanych zgodnie z zaleceniami lekarza przez doświadczoną kadrę. Specjaliści dostępni są dla kuracjuszy w każdej chwili i udzielają wszelkiej pomocy, kiedy tylko jest potrzebna. W sanatoriach, w zależności od ich przeznaczenia, znajdziemy zbiegi w obszarze fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, a także najróżniejsze rodzaje masaży oraz możliwość skorzystania z siłowni, wypożyczalni rowerów, sauny, łaźni albo tężni. Wszystko odbywa się pod okiem lekarzy, a w razie pytań istnieje oczywiście możliwość konsultacji.

Pobyty w sanatoriach służą nie tylko odpoczynkowi w spokojnej atmosferze, ale przede wszystkim poprawieniu stanu zdrowia. Szereg zabiegów przeprowadzanych pod okiem specjalistów mają na celu poprawę kondycji fizycznej, ruchowej, a także samopoczucia.

 

O Autorze: Irena Zając