Często w czwartkowe wieczory wybieramy się wraz z paczką znajomych do pubów, w których jeszcze żadne z nas nie było. Mamy całą listę takich miejsc do odwiedzenia, które cyklicznie co czwartek odhaczamy. Jest to bardzo ciekawa przygoda, ponieważ ciągle coś nas w nich zaskakuje. Ostatnie wyjście zapamiętamy jednak na bardzo długo. 

Pokaz magii w pubie okazał się być czymś niecodziennym

pokaz iluzji i magiiKu naszemu zaskoczeniu, w pubie do którego się wybraliśmy, akurat tego wieczoru zorganizowany został pokaz iluzji i magii. Ludzie będący w mniej więcej naszym wieku wykonywali przez cały wieczór niezwykłe sztuczki magiczne. Zmyślnie wykorzystywali możliwości ludzkiego oka, bądź też popisywali się niesamowitą precyzją i refleksem. Wykonania wielu sztuczek się domyśliliśmy, aczkolwiek cała masa pozostaje dla nas tajemnicą aż do teraz. Większość z nich zdecydowanie przekroczyła możliwości naszego pojmowania. Nie sądziliśmy bowiem nigdy, że rzeczy, które mieliśmy okazję zobaczyć są w ogóle możliwe do wykonania. Co więcej, stan niewiedzy, z którym się zmagamy po obejrzeniu tych wszystkich niemożliwych na pierwszy rzut oka trików, jest bardzo przyjemny. Oczekiwanie i napięcie, które nam wtedy towarzyszyło wzbudziło w nas głód większej dawki pokazów magii w naszym życiu. Jesteśmy bardzo ciekawi jakie rzeczy potrafią inni magicy, ponieważ wiemy już, że są oni po prostu nieprzewidywalni. Dlatego też z niecierpliwością czekamy na kolejną okazję do zobaczenia tych wszystkich nieprawdopodobnych rzeczy.

Pokaz iluzji jaki mieliśmy okazję zobaczyć podczas ostatniej wizyty w pubie wywarł na nas ogromne wrażenie. Do tej pory żywo dyskutujemy i rozważamy jak dany trik mógł zostać wykonany. Piękne jest to, że żadne z nas nigdy się tego nie dowie. Właśnie ten element tajemniczości i zaskoczenia każe nam szukać więcej eventów podczas których takie pokazy będą się odbywały.

O Autorze: Wiesław Bucik