Nowoczesne urządzenia otaczają nas z każdej strony w domu, w pracy czy na zakupach. To spowodowało że staliśmy się bardzo wygodni i więcej wymagamy. Wiele osób niemalże całkowicie zrezygnowało z płacenia gotówką na rzecz płatności bezgotówkowych.

Ile kosztują terminale bez abonamentu?

terminal bez abonamentuNa pewno wygodnie jest iść do restauracji

cialis uk

, na zakupy czy nawet jechać na wakacje bez gotówki, bo to z wielu względów bezpieczniejsze.zamiast tego wystarczy mieć kartę płatniczą, kredytową czy nawet tylko telefon. Dzisiejsza technologia pozwala na powszechne dokonywania płatności bezgotówkowych niemalże w każdym sklepie czy punkcie usługowym. Jest to możliwe za sprawą małego urządzenia, które obsługuje płatności bezgotówkowe niemalże w każdej walucie. Może to być terminal bez abonamentu albo standardowy z miesięczną opłatą. Terminale bezabonamentowe co prawda nie generują stałych kosztów, ale trzeba opłacać prowizję od każdej dokonanej transakcji. W przypadku modeli z abonamentem nie ma już żadnych opłat. Jeżeli chodzi o możliwości terminali płatniczych, to można na nich płacić kartą magnetyczną lub zbliżeniową, ale można także telefonem. Z pewnością takie urządzenie znajdziemy w każdym sklepie, salonie kosmetycznym i fryzjerskim, a także w restauracji. Nowoczesne modele terminali płatniczych pozwalają także na zakup doładowania do telefonu, choć dotyczy to modeli stacjonarnych, które są skonfigurowane z kasą fiskalna i podłączone na stałe do źródła zasilania. Za taki terminal trzeba zapłacić kilkaset złotych.

Co prawda treminal płatniczy bez opłaty abonamentowej jest kuszącą propozycją, ale warto sprawdzić czy bardziej nie opłata się nabyć klasycznego modelu. Jeżeli miesięcznie dokonywanych jest kilkadziesiąt transakcji na niską kwotę, to sprawdzi się taki model. 

O Autorze: Irena Zając