Wymiana motocyklowa była koniecznością, gdyż moja stara maszyna była na tyle zużyta, iż naprawa była nieopłacalna. Nowy sprzęt był jednak motocyklem fabrycznym, z fabrycznymi osiągami, który musiał być przerobiony dość ekstensywnie, zanim mógł być zabrany do jazdy na najtrudniejszych torach.

Ergonomiczne manetki do motocykla wyczynowego

manetki crossNiektóre podzespoły mogłem bez problemu przełożyć ze starej maszyny, gdyż były w dużej części uniwersalne. Jednak podczas pierwszych jazd testowych po łatwiejszych torach zacząłem zauważać bardzo duży mankament, jakim były standardowe manetki. Będąc przyzwyczajonym do wyczynowych odmian, standardowy model wydał mi się bardzo niewygodny, gdyż utrudniał sterowanie i męczył, więc była to pierwsza rzecz, jaką postanowiłem wymienić. Nowoczesne manetki cross do mojego motocykla znalazłem w sklepie sportowym dla kierowców, i były to manetki o najwyższej jakości, wypuszczane przez producenta sportowych akcesoriów do motocykli. Manetki te były wykonane z tworzywa sztucznego, nie posiadającego mocnego profilowania, choć mimo to były znacznie wygodniejsze podczas długiej jazdy. Nie męczyły dłoni nawet podczas najbardziej wymagających manewrów i pozwalały na sprawne kierowanie motocyklem w każdych warunkach. Nowe manetki wyposażone były również w bardzo wygodny system podgrzewania, który podłączony był bezpośrednio do akumulatora motocykla.

Regulowana temperatura pozwalała na jazdę nawet w najzimniejsze dni, nie tylko zapewniając większy komfort ale również chroniąc przed zimnem, zapobiegając skostnieniu dłoni i potencjalnym wypadkom. Nowe manetki okazały się świetnym dodatkiem do motocykla terenowego, i spisywały się świetnie podczas jazdy nawet na najtrudniejszych trasach, wymagających najwyższych umiejętności.

O Autorze: Sebastian