Praca w firmie marketingowej nie jest prosta. Każdego dnia mierzymy się z nowymi wyzwaniami i dowiadujemy się o branżach, o których wcześniej nie mieliśmy zielonego pojęcia. W końcu podstawą dobrej reklamy jest wiedza o rynku i potrzebach klientów.

Niestety nigdy nie korzystałem z transportu wykonywanego w Warszawie

transport wykonywany w WarszawieW związku z tym ciężko było mi wyobrazić sobie, czego oczekują od takiej firmy przeciętni warszawiacy. Szef powiedział jedynie, że zlecenie to zlecenie – trzeba je jakoś wykonać. Postanowiłem w związku z tym poszukać na ten temat informacji w Internecie. Zaraz znalazłem temat na forum poświęcony narzekaniu na to, w jaki sposób wykonywane są tam usługi transportowe. Po godzinnej lekturze miałem już mniej więcej obraz tego, czego oczekuje się tam od firmy transportowej. Skontaktowałem się ze zleceniodawcą i przez pół godziny rozmawialiśmy o kształcie kampanii marketingowej. Ostatecznie chcieliśmy przedstawić transport wykonywany w Warszawie przez jego firmę jako niedrogi i posiadający sympatyczną obsługę. Ludzie narzekali głównie na ceny i to, że kierowcy byli nieuprzejmi. Właściciel zapewnił mnie, że zatrudnia jedynie ludzi kulturalnych, w związku z czym bez problemów możemy budować na tej podstawie wizerunek firmy. Z tego co sprawdziłem ceny również należały do niższych, dlatego też kampania zakończyła się sukcesem. Właściciel zadzwonił do nas i powiedział, że odkąd tylko nas wynajął liczba zapytań o jego ofertę wzrosła ponad dwukrotnie. Był to kolejny przykład tego, jak dobrze funkcjonowała nasza firma, oraz że warto przyłożyć się do wykonywanej przez siebie pracy.

Szef zauważył, jak dobrze udało mi się wykonać to zlecenie. Powiedział, że jest ze mnie naprawdę zadowolony, i że nagroda na pewno mnie nie ominie. W dzień wypłaty byłem szczerze zdumiony – jeszcze nigdy wcześniej nie miałem tak wysokiej premii.

O Autorze: Janusz Wiśniewicz