Kupowane dzisiaj urządzenia elektroniczne produkowane są w taki sposób, że można je śmiało określić mianem bezawaryjnych. Mimo to i tak kupujemy co jakiś czas nowe telefony czy komputery, bo chcemy mieć sprzęt topowy o najlepszych parametrach. Tylko co zrobić, jeśli rozbijemy matrycę w naszym laptopie a nie chcemy kupować nowego?

W laptopach matryce łatwo się wymienia

wymiana matrycy w laptopie w WarszawieLaptopy – a i owszem – są całkowicie bezawaryjne, ale nie oznacza to, że ich właściciele są dla nich całkowicie bezpieczni. Najwięcej usterek w laptopach czy telefonach powstaje oczywiście na skutek nieuwagi użytkownika. I tak właśnie jest w przypadku wszelkich uszkodzeń ekranów w laptopie. Jeśli laptop upadnie komuś na ziemie albo uderzymy w niego czymś zupełnie przypadkowym to może zdarzyć się tak, że matryca tego nie wytrzyma. Wtedy jednak wystarczy znaleźć serwis oferujący jej wymianę. I nie jest to absolutnie kosztowna impreza, bo wymiana matrycy w laptopie w Warszawie to koszt około pięciuset złotych. Jest to łączny koszt zakupu nowej matrycy i usługi jej wymiany. W tej cenie nie kupimy oryginalnej matrycy, ale możemy kupić jeden z wielu doskonałych zamienników. W przypadku każdej części zamiennej do każdego urządzenia zawsze mamy możliwość kupienia części innych producentów. Warto jednak wiedzieć, że jakościowo są to części na najwyższym możliwym poziomie. Jeśli zdarzy nam się uszkodzić ekran w swoim laptopie to można być pewnym, że z jego wymianą nie będzie żadnego problemu.

Serwisy komputerowe oferują wymianę matrycy w laptopie i nie jest to wcale droga usługa. Sam koszt wymiany to około stu złotych. Sprawny serwisant wymieni cała matrycę w kilkanaście minut. Jeśli trzeba to serwis zamówi dla nas matrycę pasującą do modelu komputera

, który posiadamy. Matrycę możemy zamówić również samodzielnie i udać się z nią i z laptopem do wybranego serwisu.

O Autorze: Michał Gąbka