Na wyjazdach musiałem używać kasy fiskalnej, jeśli chciałem w dalszym ciągu funkcjonować jako jednoosobowa firma. Nie sprawiło mi to większych problemów, bo do przenośnej kasy przyzwyczaiłem się na tyle, by wręcz nie zauważać jej gdy nie była mi potrzebna. Jednak często zdarzało się, iż klienci chcieli płacić kartami płatniczymi, na co nie byłem przygotowany.

Nowoczesny przenośny terminal płatniczy

terminal mobilnyPo jakimś czasie postanowiłem jednak sprawdzić, jak takowy terminal mógł się w praktyce sprawdzić, bo klientów chcących skorzystać z tego rodzaju płatności było całkiem dużo. Kilku kolegów już od jakiegoś czasu posiadało w swoich kramach terminal mobilny, i mimo iż był on dodatkowym wydatkiem, pozwalał na obsłużenie większej ilości klientów, a tym samym poprawienie zysków z zarobków. Jedynym mankamentem o którym wspominali, była konieczność dopasowania terminala do posiadanej kasy, gdyż nie każde urządzenie było zgodne z wszystkimi kasami, a niektóre modele od mniej znanych producentów nie współpracowały w ogóle z kasami innej marki. Na szczęście, sklep w którym zaopatrzyłem się w kasy miał również w ofercie terminale płatnicze, więc dobranie odpowiedniego urządzenia do mojej kasy przenośnej było tylko kwestią spędzenia kilkudziesięciu minut w sklepie, sprawdzając kilka najbardziej odpowiadających mi urządzeń.

Przenośny terminal nie był na szczęście bardzo dużym wydatkiem, głównie dlatego, iż był traktowany jako dodatek do samej kasy. Nie było więc problemu ze znalezieniem sprzętu który mieściłby się w moim budżecie. Instalacja urządzenia odbywała się samoczynnie, a terminal gotowy był do użycia już po podłączeniu do kasy, choć wymagane było jego ręczne skonfigurowanie, by jak najlepiej współpracował z kasą, do której był podłączony.

O Autorze: Irena Zając