Jeszcze parę lat temu rolety były w praktycznie w każdym mieszkaniu, a przy zakładaniu nowych okien dopasowane rolety były zamawiane od razu. Potem na jakiś czas rolety zniknęły z naszych mieszkań i zaczęły być uważane za lekki obciach. O wiele bardziej eleganckie wydawały się zasłony, a teraz rolety znów wracają do łask.

Kolorowe rolety odmienią każde mieszkanie

kolorowe rolety w SzczecinieOczywiście rolety, które teraz dostępne są na rynku są o wiele lepszej jakości niż te które można było kupić w Polsce kilkanaście lat temu. Oprócz zmiany w jakości wykonania i wykorzystanych do tego materiałów możemy teraz też znaleźć o wiele więcej wzorów rolet na okna. Co oczywiście bardzo cieszy, bo bądźmy szczerzy – rolety z dawnych lat często, choć były nowe to i tak ich materiał wyglądał na spłowiały. Materiały w obecnie produkowanych roletach są też przyjemniejsze w dotyku i mają różne właściwości. Ostatnim hitem są kolorowe rolety, które dodają nasze mieszkaniu trochę odważnego koloru i zdecydowanie orzeźwiają wnętrze. Taki trend kolorowych rolet możemy zauważyć nie tylko w prywatnych domach, ale też restauracjach czy gabinetach medycznych, które przy po pomocy takich rolet odmieniają trochę poważną atmosferę panującą w pomieszczeniach. Ostatnio często spotykam takie kolorowe rolety w Szczecinie, mieście, w którym mieszkam. Z ulicy wyglądają one bardzo ciekawie i ładnie na oknie. Zdecydowanie wyróżniają się na tle często szarych i nudnych budynków.

Być może trudno jest osiągnąć taki efekt, by rolety na oknie wyglądały bardzo elegancko ale właściwie nie każdemu zależy na takim właśnie efekcie. Do tego rolety są relatywnie tanią inwestycją, a potrafią one zdecydowanie odmienić nasze nudne okna i wprowadzić trochę dodatkowych kolorów do naszego mieszkania. 

O Autorze: Krzysztof Sikor