Monitor był najbardziej niezbędnym urządzeniem dla każdego gracza. Dobry monitor nie tylko pozwalał na wykorzystanie najnowszych technologii graficznych i grania w ulubione tytuły w najwyższych możliwych rozdzielczościach, ale również zapobiegał męczeniu się oczu, nawet podczas bardzo długich posiedzeń nad grą, także w godzinach nocnych.

Monitory LG o dużej przekątnej ekranu

duże monitory lg dla graczyMonitory od najbardziej znanych producentów sprzętu dla graczy potrafiły jednak osiągać astronomiczne ceny, które były zdecydowanie zbyt wysokie dla większości gamerów, szukających dobrego monitora. Dlatego też wielu graczy decydowało się na monitory z niższej półki cenowej, które nierzadko okazywały się równie dobre, albo nawet lepsze, niż markowy sprzęt, jednocześnie mając o wiele niższe ceny. Od wielu lat, najlepsze opinie zbierały duże monitory LG dla graczy, które przede wszystkim były uznane za niezawodne i bardzo łatwe w konfiguracji, obsługując najwyższe obecnie stosowane w grach rozdzielczości. Mimo iż były one zdecydowanie tanimi modelami, często były porównywane do swoich drogich odpowiedników pod względem energooszczędności, i zdarzało się bardzo często, iż podczas testów wypadały o wiele lepiej, zużywając mniej energii niż sprzęt gamingowy z wysokiej półki. Matryce owych monitorów były również bardzo odporne na zużycie, i nawet po kilku latach intensywnego użytkowania nie były podatne na wypalanie pikseli czy rozmycie obrazu.

Monitory te posiadały wiele dodatkowych funkcji, bardzo docenianych przez graczy, takich jak kontrola jasności obrazu, która pozwalała na automatyczne dopasowanie wyświetlanego obrazu do wcześniej zaprogramowanego poziomu jasności. Była to bardzo przydatna funkcja podczas długich nocnych posiedzeń nad dynamicznymi grami.

O Autorze: Sebastian