Z roku na rok mamy coraz więcej szybkich autostrad i dróg ekspresowych. Jazda takimi nowoczesnymi drogami to prawdziwa przyjemność. Nie ma skrzyżowań, rond czy sygnalizacji świetlnej. Można mknąć bez żadnych przeszkód. Ale co zrobić, jeśli na autostradzie nasz samochód odmówi posłuszeństwa? Trzeba przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa.

Lawetę najlepiej zamówić od razu

laweta aleksandrów łódzkiJeśli z powodu awarii samochodu musimy zatrzymać się na autostradzie to trzeba to zrobić w możliwie jak najbezpieczniejszym miejscu. Najlepiej jeśli zatrzymamy auto na pasie awaryjnym. Po zatrzymaniu się powinniśmy od razu wysiąść z samochodu – najlepiej drzwiami od strony pasażera. Miejsce postoju trzeba oznakować trójkątem ostrzegawczym. Na tym etapie najlepiej wezwać pomoc drogową obsługującą autostradę. Przyjedzie wówczas specjalnie oznakowany pojazd, a pracownicy zabezpieczą nasz samochód pachołkami. Następnie od razu trzeba się zastanowić czy konieczna będzie laweta Aleksandrów Łódzki jest przykładem miasta, w którym do wyboru jest kilka solidnych pomocy drogowych z dostępną od ręki lawetą. Mimo, że teoretycznie po zabezpieczeniu pojazdu można próbować naprawiać go na własną rękę to najlepiej jest od razu zadzwonić po lawetę. Autostrada – na której samochody jeżdżą z dużą prędkością – to nie jest najbezpieczniejsze miejsce do naprawiania samochodu. Lawetę można również zamówić u swojego ubezpieczyciela.

Na autostradach obowiązują bardzo ścisłe wytyczne dotyczące postojów awaryjnych. Podstawą jest oznakowanie pojazdu trójkątem i oddalenie się od niego poza barierki zabezpieczające. Następnie trzeba wezwać obsługę autostrady i zamówić lawetę, która odholuje pojazd w bezpieczne miejsce. Nawet jeśli trzeba tylko wymienić oponę to i tak lepiej zrobić to poza autostradą.

O Autorze: Krzysztof Sikor