Jesień i zima to najtrudniejszy okres dla lakieru samochodowego. Narażony jest wtedy na działanie wielu czynników atmosferycznych – woda, śnieg, piasek i sól, który może być przyczyną do niszczenia jego powłoki. Na rynku istnieje wiele środków i technik prawidłowego dbania o lakier samochodowy, ale który jest najlepszy dla naszego samochodu?

Jak prawidłowo dbać o czystość i nienaganny stan lakieru?

fachowa renowacja lakieru w GliwicachPrawidłowe dbanie o lakier samochodu ściśle wiąże się z podjęciem szeregu działań. Po pierwsze taki samochód należy dokładnie umyć, ale warto w tym miejscu się zatrzymać i zadać sobie pytanie ale w jaki sposób – myjnia automatyczna, myjnia bezdotykowa czy ręczne mycie? Myjnia automatyczna nie jest tak dokładna jak myjnia bezdotykowa, zaś myjnia bezdotykowa nie jest, aż tak dobra jak mycie ręczne samochodu. Myjnia ręczna jest najlepszą metodą używaną w przypadku dbania o lakier. Ta metoda pozwala na dotarcie w każdy zakamarek karoserii. Taka forma mycia również nie powoduje niszczenie lakieru, a co ważne lepiej usuwa wszelkie powstałe lub zaistniałe zabrudzenia na lakierze pojazdu. Po dokładnym umyciu samochodu należy przystąpić do polerowania za pomocą narzędzi i pasty polerskiej. Taką pracę najlepiej zlecić profesjonalnemu warsztatowi, gdyż samemu, nie mając odpowiednich umiejętności możemy przyczynić się do zniszczenia lakieru. Następnie możemy przystąpić do nakładania wosku lakierniczego i równomiernie . Tak fachowa renowacja lakieru w Gliwicach pozwoli na prawidłowe utrzymanie na wiele miesięcy odpowiedniej ochrony dla lakieru.

Każdy samochód czasami wymaga uwagi, a w szczególności jeżeli chodzi o lakier. Jest to element, który jest narażony na wiele czynników atmosferycznych, gdzie aby prawidłowo był zabezpieczony trzeba przeprowadzić odpowiedni działania w tym celu. Związku z tym warto czasami zlecić tą prace fachowej firmie w tej dziedzinie.

O Autorze: Irena Sikor