Dla świeżo upieczonej mamy, żywienie dziecka nie jest sprawą oczywistą, gdyż nie ma w tym doświadczenia. Z pomocą przychodzą lekarze, którzy informują młodą mamę, kiedy należy wprowadzać do diety malucha kaszki i warzywa. 

Od kiedy niemowlę może jeść kaszkę? 

ekologiczne kaszki dla dzieciWszystkie liczące się z opinią organizacje zdrowia, zalecają, aby mamy karmiły swoje maleństwa wyłącznie piersią przez pierwszych sześć miesięcy życia. Później można zacząć wprowadzać ekologiczne kaszki dla dzieci, warzywa, czy owoce. Zapotrzebowanie małego organizmu na składniki odżywcze, mineralne i witaminy, rośnie z każdym miesiącem, a więc trzeba je regularnie zaspokajać przez podawanie odpowiednich pokarmów. Jednym z nich są kaszki, które są łatwe do przyrządzenia i bardzo pożywne. Mogą być jednoskładnikowe, czyli na przykład kaszka kukurydziana, ryżowa, czy owsiana, albo zawierające jednocześnie kilka zbóż. Oczywiście dietę dziecka należy rozszerzać stopniowo, ponieważ trzeba sprawdzać reakcję organizmu na nowy produkt, więc lepiej zacząć od kaszek jednoskładnikowych. Kaszki są w postaci sypkiego proszku, który należy rozrobić w wodzie, lub mleku o odpowiedniej temperaturze. Jeżeli wybieramy kaszkę mleczną, czyli taką która posiada w składzie mleko modyfikowane, to należy dodać jedynie wodę. Jeżeli natomiast wybieramy kaszki bez mleczne, to można je rozrobić z mlekiem mamy, lub mlekiem modyfikowanym. Jeżeli dziecko zaakceptuje dany smak kaszki, to można do niej dodać świeże sezonowe owoce, które urozmaicą danie. 

Producenci kaszek dla dzieci, dzielą je dodatkowo na glutenowe i bezglutenowe, ponieważ niektóre dzieci nie mogą spożywać glutenu, gdyż mają na niego alergię. W takiej sytuacji trzeba szczególnie zwracać uwagę na skład kaszek, bo mogą posiadać domieszki.

O Autorze: Krzysztof Sikor