Wszystkie dzieci mają w swoich pokojach zabawki, które na wiele sposobów rozwijają umiejętności dzieci i są źródłem cennych informacji o świecie. Większość zabawek jest podzielona ze względu na płeć, ale znajdziemy też takie jak samochody, które są przeznaczone dla wszystkich dzieci w określonym wieku.

Jak wygląda licencjonowany samochód elektryczny?

licencjonowane samochody na akumulator dla dzieciMaluchy od momentu, kiedy zaczną samodzielnie chodzić i biegać są przeważnie nie do zatrzymania. Bardzo chętnie spędzają aktywnie czas w domu, ale i poza nim. Poza domem doskonałe do zabawy są licencjonowane samochody na akumulator dla dzieci, które są przeznaczone od trzeciego roku życia. To co je wyróżnia na tle innych modeli, to to iż są produkowane na licencji znanych producentów motoryzacyjnych. Wyglądają niemalże identycznie jak prawdziwe modele i mają kompletne wyposażenie. Dzięki temu nasz maluch może mieć taki sam samochód jak rodzice, tylko że w wersji mini. Tego typu pojazdy są przede wszystkim bezpieczne, ponieważ  są dostosowane pod wieloma względami do wieku dzieci. Mają lekką i wytrzymałą konstrukcję, wygodne fotele z pasami bezpieczeństwa oraz funkcję wolnego startu. Samochody na akumulator mogą się przemieszczać z maksymalną prędkością kilku kilometrów na godzinę, zatem bez problemu mogą być używane prze tak małe dzieci. Jedyne czego muszą się nauczyć, to panować nad kierownicą i pedałem gazu, ponieważ auta celowo nie posiadają pedału hamulca, gdyż maluchy mogłyby sobie je mylić. Pojazdy automatycznie się zatrzymują po zdjęciu nogi z gazu. W sklepach z produktami dla dzieci znajdziemy samochody w stylu sedanów z małymi kołami i niskim zawieszeniem albo terenowe modele dostosowane do pokonywania trudnych trawiastych, kamienistych i górzystych terenów. Samochody mają najczęściej dwa mocne silniki i dwa akumulatory, które pozwalają na nieprzerwaną zabawę nawet przez dwie – trzy godziny.

Zakup takiego pojazdu z pewnością będzie niemałą niespodzianką dla malucha, który skończył trzy latka. Oczywiście młodsze dzieci też można w nich wozić, ale zawsze rodzice muszą nim zdalnie sterować, ponieważ takie maluchy nie poradzą sobie z samodzielną obsługą. Wiele modeli posiada na wyposażeniu pilot do zdalnego kierowania, zatem nie będą mieli z tym większego problemu.

O Autorze: Małgorzata Marciniak