Produkty zawierające ekstrakt lub olejek konopny stają się coraz bardziej popularne. Niektórzy z nas martwią się jednak, iż produkty spożywcze, lecznicze czy kosmetyczne z takimi dodatkami zawierają nielegalną w naszym kraju konopie indyjską. Nie jest to jednak prawda. Kosmetyki czy produkty spożywcze dostępne na polskim rynku zawierające oleje lub ekstrakty z konopii produkowane są z dodatkiem konopi siewnych. 

Stosowanie przeciwbólowej maści konopnej

maść przeciwbólowa konopnaKonopie siewne, w przeciwieństwie do tych dobrze znanych indyjskich, nie zawierają substancji psychoaktywnych. Są więc całkowicie bezpieczne dla nas i naszego zdrowia. Ich prozdrowotne właściwości lecznicze czy pielęgnacyjne stosowane są więc coraz częściej przez producentów. Do jednych z produktów, które cieszą się dużym zainteresowaniem zaliczyć możemy przeciwbólowe maści konopne. Olej z konopii siewnych, jaki znajdziemy w tego rodzaju produktach leczniczych zawiera cenne kwasy omega 3 i omega 6. Dzięki właściwościom emoliencyjnym dobrze nawilża skórę, łagodzi wszelkie stany zapalne i podrażnienia. Doskonale sprawdza się w walce z bólem stawów i mięśni. Pobudza krążenie krwi. Jest więc ona świetnym produktem dla każdego, kto jest aktywny fizycznie. Przy zakupie maści konopnej zwracajmy uwagę na skład kupowanej maści. Ważne, aby w jej składzie znalazło się minimum 5% oleju z konopii siewnych. Taka wysokiej jakości maść przeciwbólowa konopna to bardzo uniwersalny i naturalny produkt, który warto mieć zawsze w swojej domowej apteczce. 

Na dolegliwości bólowe mięśni czy stawów warto stosować naturalną maść konopną. Ważne, aby w jej składzie znalazło się minimum 5% olejku z konopii siewnych. Maść doskonale nawilży skórę, złagodzi podrażnienia i ukoi ból. Polecana jest osobom aktywnym fizycznie i sportowcom. Kupimy ją między innymi w polecanych aptekach.

O Autorze: rabartosz