Każdy z nas marzy o jak najgęstszej burzy włosów i dotyczy to nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Marzy nam się gęstość jaką posiadają kobiety z okładek gazet i szukamy sposobu na ich zagęszczenie. Jednak jeśli wypada nam zbyt dużo włosów nie będziemy w stanie ich zagęścić. Warto zatem poznać przyczynę ich wypadania oraz odnaleźć sposób na zahamowanie go.

Koniec z wypadaniem włosów

sposoby na wypadanie włosówW internecie roi się od blogów, które przedstawiają sposoby na wypadanie włosów wśród mężczyzn oraz kobiet. Wiele z nich jest rzetelnych, więc warto zapoznać się z ich treścią. Chcąc uchronić się bądź zatrzymać ten proces możemy skorzystać ze sposobów naturalnych,  których korzystały nasze babcie oraz farmakologicznych. Warto jednak spróbować właśnie od tych naturalnych. Są nimi głównie zioła, które możemy spotkać na każdym kroku. Coraz bardziej docenianą w ostatnich latach stała się pokrzywa. To właśnie ona w połączeniu ze skrzypem polnym hamuje wypadanie włosów do minimum, a dodatkowo zagęszcza je. Już miesięczna kuracja przynosi spektakularne efekty po postaci zmniejszonego wypadania włosów oraz pojawienia się nowych tak zwanych „baby hair”. Warto jednak pamiętać, że z ziołami również musimy być ostrożni. W kuracji należy stosować odpowiednie przerwy, a jeśli chorujemy lub jesteśmy w ciąży należy skonsultować nasz pomysł z lekarzem. Kolejnym naturalnym sposobem na wypadanie włosów jest stosowanie różnego rodzaju olejów. Doskonałymi do tego celu są olejek rycynowy, musztardowy, kaktusowy bądź gotowe mieszanki olejków takie jak np. Sesa.

Stosując wszelkiego rodzaju sposoby na wypadanie włosów należy jednak robić to z głową oraz być cierpliwym. Warto również zastanowić się nad przyczyną wypadania i zrobić badania, aby wykluczyć ewentualne choroby, których to skutkiem jest właśnie wypadanie.

O Autorze: Sebastian