Idąc do sklepu spożywczego możemy dostać wszelkiego rodzaju produkty, jednak nie oznacza to, że każdy będzie mógł wszystkie te produkty jeść. Każdy  z pewnością wie, że istnieje coś takiego, jak nietolerancja pokarmowa, chociaż nie spotyka ona każdego. A czym taka nietolerancja właściwie jest i kogo może spotkać? Odpowiedzi na te i inne pytania w tekście poniżej.

 

Kilka słów na temat nietolerancji pokarmowej

nietolerancja iggJak już wiemy z powyższego fragmentu, niektórzy ludzie nie mogą z określonych powodów spożywać niektórych produktów spożywczych? Dlaczego? Produkty te po spożyciu mogą powodować pewne niedogodności. Kogo mogą one spotkać? Oczywiście każdego. Niektórzy są bardziej podatni na różnego rodzaju negatywne skutki spożywania pewnych składników, a inni mniej. Nietolerancja pokarmowa, na przykład nietolerancja IGG może jednak spotkać każdemu. Jak się ona może objawiać? Nie należy oczywiście mylić alergii pokarmowej z nietolerancją. Ta pierwsza może objawiać się negatywnymi dla zdrowia skutkami. Spożycie składników, na które ma się alergie może nawet skończyć się śmiercią. Nietolerancja najczęściej objawia się jednak biegunką czy wzdęciami. Zdarza się również, że spożywanie produktów, których nie tolerujemy, może powodować zmiany trądzikowe na skórze. A jakich produktów nie tolerują niektórzy z nas? Są to między innymi: laktoza, gluten czy też nabiał w ogóle. Nasz organizm może nie lubić również orzechów czy jajek.

Czy wszyscy mają jakieś alergie lub jakąś nietolerancję pokarmową? Oczywiście, że nie, jednak niektóre osoby mogą mieć więcej niż jedną i nie ma w tym nic dziwnego. Nietolerancja pokarmowa może przytrafić się każdemu a czasami bywa niewykryta. Najlepiej jednak zrobić badania i upewnić się, że jesteśmy całkowicie zdrowi.

 

O Autorze: dawidb