Stolarstwo towarzyszy mi od dziecka, bo miałam okazję obserwować, jak mój tata prowadzi własną działalność związaną z produkowaniem mebli. Początkowo robił je sam, z czasem zaczął zatrudniać coraz więcej osób, aż ostatecznie stał się lokalnym przedsiębiorcą, który nie musi cały czas pracować. Robi to wtedy, kiedy ma na to ochotę, a to zdarza się dosyć często. 

Zastosowanie folii stretch

folie stretch producentKażda branża ma jakąś specyfikę. Wymaga posiadania konkretnego sprzętu a także produktów pobocznych, bez których tak naprawdę za wiele nie da się zdziałać. Obserwują rozwój firmy mojego taty, zawsze byłam zdumiona, jak jedni przedsiębiorcy wspierają innych, nakręcając sobie nawzwajem obroty. Pewien tworzący folie stretch producent to mojego taty dobry znajomy. A folie stretch są bardzo potrzebne w stolarstwie. Jak mówię o tym ludziom, to są oni bardzo zaskoczeni. Ale potem tłumacze im, po co taka folia. Otóż, kiedy meble są już gotowe, to trzeba je przewieźć do klienta. Zazwyczaj klienci zamawiają całe kuchnie lub łazienki, składające się z pojedynczych szafek. Trzeba wówczas te szafki zabezpieczyć na czas transportu. A do tego idealnie nadaje się folia stretch. Owija się nią bardzo dokładnie każdą szafkę tworząc kilka warstw. Dzięki temu meble są chronione przez uszkodzeniami, a także przed gromadzeniem się kurzu. Taty znajomy dostarcza też oczywiście folie stretch do dużych magazynów. Są one potrzebne praktycznie na każdej większej lub mniejszej hali, a także w galeriach handlowych.

 Folia stretch wydaje się bardzo niepozornym produktem. Bez niego, jednak, nie mogłoby funkjocnować wiele branż, w tym stolarstwo, którym zajmuje się mój tata. Folia stretch jest bardzo mocną folią, służącą do owijania mebli czy kartonów. Zabezpiecza je skutecznie przed zewnętrznymi czynnikami. 

O Autorze: Henryk Rybka