Przygotowując się na przyjście na świat naszego dziecka, musimy wyposażyć się w wiele rzeczy, które okażą się niezbędne po porodzie. Są to oczywiście rzeczy zarówno dla niemowlęcia, jak i dla jego matki. Jedną z takich rzeczy, która zdecydowanie ułatwi nam życie będzie koszula do karmienia. Chyba że oczywiście z jakichś powodów piersią karmić nie możemy. Więcej o tego rodzaju koszulach w tekście poniżej.

O koszulach do karmienia

Koszula do karmieniaO ile często mówi się, że koszula do porodu nie jest niezbędna i nie warto na nią wydawać pieniędzy, o tyle koszula do karmienia może nam się bardzo przydać. Jednak wybierając w sklepie tego typu produkt jest kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę przed samym zakupem. Nie kierujmy się estetyką i wymyślnością tego typu koszul, ponieważ raczej niewiele osób będzie nas podziwiać zaraz po porodzie podczas karmienia. Zadbajmy raczej o to, by nasza koszula w stu procentach bawełniana lub też wykonana z materiału pozyskanego z bambusa. Oba te rozwiązania sprawdzą się świetnie, będą świetne dla naszej skóry i delikatne dla nas samych, a także dla wrażliwej skóry naszego dziecka. Na co w dalszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę kupując taką koszulę? Otóż poza wspomnianym już materiałem, ważny jest również oczywiście dostęp do piersi. Raczej nie należy wybierać tych z guziczkami, gdyż ich rozpięcie może zająć chwilę, a głodne małe dziecko nie należy do najcierpliwszych.

Jak widzimy, jest wiele czynników, którymi winniśmy się kierować podczas zakupu idealnego produktu, jakim jest koszula do karmienia. Podane wyżej, czyli materiał, z którego koszula jest zrobiona, a rodzaj odpięcia górnej części, który ułatwi kobiecie dostęp do piersi, to te najważniejsze aspekty, na które naprawdę warto zwrócić uwagę.

 

O Autorze: Barbara Szewczyk