Skarpety kojarzą się zazwyczaj z nielubianym prezentem świątecznym lub sposobem na skuteczne ogrzanie stóp. Jednak ich rola w ostatnim czasie uległa zmianie, bo dzięki nowym trendom stały się fajnym dodatkiem do modnej stylizacji. Jaskrawe kolory, pstrokate wzory i śmieszne napisy są poszukiwane obecnie na skarpetkach. 

Pomysły na noszenie kolorowych skarpetek 

długie kolorowe skarpety damskieSkarpetki damskie wydają się banalnym i mało ważnym elementem garderoby, jednak tak niewielki detal może zwrócić uwagę i nadać jednolitej stylizacji awangardowego charakteru. W chłodny i ponury dzień długie kolorowe skarpety damskie są w stanie nie tylko zapewnić ciepło stopom, ale też poprawić nastrój i rozweselić osoby, które je zauważą. Takie wesołe skarpety są lekarstwem na gorszy dzień, a szeroki wybór wzorów sprawi, że nigdy się nie znudzą. Światowej sławy kreacje są tworzone przez znanych i cenionych projektantów, jednak modele skarpetek również są tworzone przez kreatywne osoby, które starają się zaskoczyć stylistyką i odczarować piętno szarych i nudnych skarpet. Na ulicach coraz częściej można zobaczyć młode, odważne i pewne siebie osoby noszące krótsze spodnie i śmiało eksponujące swoje kolorowe skarpetki. Poprzez skarpety można również wyrazić swoją osobowość. Dla miłośników jedzenia polecane są skarpetki we wzory z hamburgerami, sushi czy bananami, a sympatykom zwierząt skarpetki z żyrafami czy kotami. Nie brakuje w sklepach również skarpetek ze śmiesznymi napisami, które można podarować znajomym i bliskim na wyjątkowe okazje, np. skarpetki z napisem “najlepszy chłopak na świecie” na walentynki. 

Skarpetki to pozornie nieistotny element ubioru, ale wymyślane w ostatnich latach modele mogą zaskoczyć innowacyjnością i pomysłowością. Kolorowe, wzorzyste skarpety idealnie pasują do modnego obecnie stylu hipsterskiego, jednocześnie będąc ciepłym i wygodnym dodatkiem na co dzień. Z takiego kolorowego prezentu będzie się cieszył każdy. 

O Autorze: Irena Zając