Szereg przestrzeni użytkowych wymaga stosowania odpowiednich elementów, sprawujących kontrolę nad ruchem pieszych. Celem zapewnienia jak najwyższej funkcjonalności oraz komfortu użytkowania poszczególnych miejsc, wykorzystuje się dostosowanego do celu elementy, których praktyczność i wytrzymałość są sporym atutem. Poprzez ich właściwe umiejscowienie oraz montaż, możliwe jest stworzenie praktycznej przestrzeni, ułatwiającej ruch pieszy.

Wytrzymała i funkcjonalna bramka obrotowa

bramki obrotoweW miejscach takich, jak dworce kolejowe lub autobusowe niezmiernie ważne jest, aby w odpowiedni sposób regulować ruch osób pieszych. Każdego dnia przez tego typu przestrzenie przechodzi ogromna liczba osób. W szczególności ważne jest, aby sprawować kontrolę nad pasażerami w okolicach platform startowych. Dlatego bramki obrotowe są nowoczesnym rozwiązaniem o wszechstronnymi zastosowaniu. Przede wszystkim ułatwiają sprawdzanie biletów, ponieważ modele dedykowane przestrzeniom przynależącym do komunikacji miejskiej, czy międzymiastowej wykorzystują elementy z czujnikiem, który opuszcza blokadę bramki po okazaniu ważnego biletu. To bardzo funkcjonalne i wygodne rozwiązanie. Także w przestrzeniach magazynowych, czy na terenie hal produkcyjnych wszelkiego rodzaju osoby wchodzące i wychodzące z terenu przemysłowego poddawane są kontroli. Poprzez czytnik, który zaprogramowany jest na pobieranie danych ze specjalnego chipu lub przepustki, system informatyczny gromadzi informację na temat czasu oraz osób przychodzących i opuszczając konkretne strefy. To również praktyczne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym łatwiej kontrolować czas pracy swoich pracowników. Rozwiązanie to jest powszechnie stosowane w różnego rodzaju sektorach.

Także przestrzenie biurowe a nawet hotelowe w niektórych strefach wykorzystują tego typu elementy technologiczne. Z uwagi na ich wysoką jakość, wytrzymałe elementy, z których zostały wykonane oraz niezawodność, mogą być z powodzeniem wykorzystywane przed odprawach, czy w okolicach wejścia do budynku lub innej jego strefy. Możliwość zakupu produktu z dodatkowym czytnikiem znacząco zwiększa wachlarz możliwości. Dlatego to rozwiązanie cieszy się uznaniem przedsiębiorców, ale też właścicieli obiektów użytkowych, czy biurowych.

O Autorze: Irena Sikor