Zestaw systemu monitorowania wizyjnego który zamontowaliśmy jakiś czas temu w domu należał do bardziej budżetowych instalacji, więc szybko okazało się iż nie jest najlepszy. Kamery bez wyjątku były statycznymi urządzeniami, które nie miały za dużego pola widzenia ani tym bardziej jakości obrazu.

Zewnętrzna kamera bezprzewodowa

kamera wifi zewnętrznaCo gorsza, niekoniecznie nadawały się do zastosowania w zewnętrznych systemach monitorowania, z racji łatwo brudzącego się obiektywu i podatności na utratę jakości obrazu właśnie z tego powodu. Przez jakiś czas nie przeszkadzało nam to szczególnie, aczkolwiek w końcu postanowiliśmy jednak kamery wymienić, choćby dla własnego komfortu, gdyż słaba jakość urządzeń wcale nie zwiększała poczucia bezpieczeństwa. Kamery statyczne zastąpiła więc kamera wifi zewnętrzna

, przeznaczona właśnie do montażu poza obiektami. Nie miała ona żadnych mankamentów, jakie przewijały się w tańszych i mniej jakościowych kamerach, a na dodatek była obrotowym urządzeniem, które można było zamontować w prawie dowolnym miejscu na terenie który miał być dozorowany. Jedna kamera w zupełności zastąpiła pięć statycznych urządzeń, a dzięki możliwości automatycznego patrolu, którego trasa była ustawiana przez właściciela czy operatora, i uruchamiana manualnie, kamera mogła być użyta do monitorowania bardzo dużej przestrzeni, znacznie przekraczającej zasięg nawet kilku kamer statycznych.

Jakość obrazu oraz płynność pracy kamery była nieporównywalna do jakości urządzeń starego typu, i znacznie poprawiła dokładność systemu monitorowania, dzięki czemu mieliśmy całkowitą pewność iż nie będzie on zawodny wtedy, kiedy najbardziej będzie potrzebny. Zastosowanie jednego urządzenia ruchomego znacznie obniżyło również zużycie miejsca na dysku rejestratora, zajmowanego do tej pory przez cztery kamery.

O Autorze: Łukasz