Zagospodarowanie wody deszczowej to czasami kwestia, za którą odpowiedzialni są właściciele domów. W przypadku mieszkania w miastach problem ten rozwiązują sieci kanalizacyjne. Sieci te są rozprowadzone po całym mieście co sprawia, że woda deszczowa odprowadzana jest na bieżąco. Gorzej sytuacja wygląda wtedy gdy mieszkamy na wsi lub na obrzeżach miast.  

Estetyczny zbiornik na wodę deszczową

zbiornik na deszczówkę KrakówNa wsiach zbyt duża ilość wód opadowych może powodować zalania trawników a nawet podtopienia naszych domów. W okresie letnim gdy dość często występują u nas burze z ulewnym deszczem bywa tak, że rynny nie są w stanie nadążyć z odprowadzaniem padającej wody deszczowej. Niekiedy wystarczy kilkanaście minut takiego deszczu by nasz trawnik tonął w gigantycznych kałużach. Rozwiązaniem w takim wypadku może być zbiornik na deszczówkę Kraków zaś jest jednym z miast gdzie obecnie sprzedaje się najwięcej zbiorników tego typu. Pojemniki na wodę deszczową możemy podzielić z racji montowania na dwie kategorie. Pierwszą z nich są zbiorniki na deszczówkę umieszczane w bliskim sąsiedztwie rynien. Woda deszczowa trafia więc z rynien bezpośrednio do naszych zbiorników. Drugą z wersji są te zbiorniki, które montuje się pod ziemią. Są to najczęściej zbiorniki o bardzo dużej pojemności. Ich montaż wymaga włożenia dość sporo pracy ale efekt jest świetny. Woda z takich podziemnych zbiorników może służyć nam do spłukiwania toalet oraz przede wszystkim do podlewania roślin rosnących w naszym ogrodzie. 

Ogólnie rzecz biorąc stosowanie zbiorników na wodę deszczową staje się co raz bardziej popularne. Wiele osób decyduje się na umieszczenie w takich zbiornikach specjalnych filtrów oczyszczających wodę. Dzięki temu woda z takich zbiorników nadaje się do stosowania przy myciu samochodów i innych pojazdów. 

O Autorze: Henryk Rybka