Nikt nie zliczy ilości kilometrów, pokonywanych w ciągu roku przez wszędobylskie dzieci. Świat małego dziecka jest przecież tak interesujący, że dzieciom nie w głowie siedzenie – małe stopy przemierzają codziennie spory dystans. Wspaniale, jeżeli oprócz możliwości chodzenia boso, stopa dziecka ma jeszcze jedną, zdrową możliwość rozwoju, jaką jest dopasowane i zdrowe obuwie.

Zalety chłopięcych butów od Emela

buty chłopięce EmelStopy dziecięce rośnie bardzo szybko; rocznie dokonujemy zakupu co najmniej kilku par butów – im dziecko jest mniejsze, tym szybciej rośnie mała stopa. Dodatkowo, jeżeli mówimy o pierwszy butach dziecięcych, priorytetem jest zapewnienie rosnącej stopie wszelkich warunków, by rozwijała się prawidłowo. Buty chłopięce Emel są projektowane z pasją i zrozumieniem tego, jak ważna jest rola obuwia w profilaktyce wad postawy. Dowodem owej pasji jest wręcz unikalny już dziś sposób produkcji – buciki są bowiem szyte ręcznie. Osoby, które z żalem myślały o tym, że na rodzimym rynku minęły już czasy obuwniczej manufaktury, powinny być więc mile rozczarowane. Głównym ich tworzywem jest wysokogatunkowa skóra, przygotowywana według tradycyjnych metod, odmiennych od taśmowych systemów produkcyjnych, gdzie celem jest wykonanie jak największej ilości sztuk obuwia w krótkim czasie. Produkcja ręczna obuwia chłopięcego Emel trwa dłużej, jednak warto poczekać na swoją parę. 

W dobrze dobranym obuwiu nasze dziecko może bez obaw pokonywać długie dystanse. Jakość obuwia ma przełożenie na prawidłowy rozwój młodych kości stopy, jak i kształtowanie się zdrowej postawy całego ciała. Nie pozostaje więc nic innego, jak pozwolić małym stopom przemierzać świat do woli – dopasowane i certyfikowane obuwie w tym co najmniej nie zawadzi, a z całą pewnością pomoże.

O Autorze: Janusz Wiśniewicz