Odbitka fotograficzna nie umarła i ma się całkiem dobrze, pomimo wkroczenia technologii cyfrowej. Internetowe serwisy fotograficzne mają posiadają oferty, które wykorzystują odbitki w sposób niekonwencjonalny. Można z nich wykonać wiele funkcjonalnych rzeczy i gadżetów idealnych na prezent lub jako pamiątka rodzinna.

Odbitka fotograficzna i jej niekonwencjonalne zastosowanie

tania odbitka fotograficznaWywoływane zdjęcia najczęściej są używane w albumach lub w dokumentach. Tania odbitka fotograficzna sprawia, iż możemy się cieszyć wysokiej jakości zdjęciem przez długie lata. Odbitki stosuje się też w innych celach. Możemy dzięki nim otrzymać  foto zeszyty lub foto książki, które będą prezentować na przykład nasze zdjęcia ślubne lub rodzinne. Kolejnym ciekawym produktem są foto kalendarze. Mogą one być wykonane przy użyciu naszych zdjęć z wakacji, estetycznie wkomponowanych w kalendarz ścienny. Z naszych ulubionych zdjęć możemy wykonać też fototapetę. Niekonwencjonalne użycie odbitki fotograficznej to np. umieszczenie jej na kubkach lub koszulkach. Koszulki z naszym wizerunkiem ze zdjęcia lub jako prezent dla dziecka, to coraz bardziej popularny sposób wykorzystywania tradycyjnych zdjęć. Odbitki tradycyjne możemy w tych czasach zamówić bez problemu przez internet. Przyjdą nam one fizycznie na wskazany adres.

Internet i nowoczesna technologia pozwoliły na powstanie firm oferujących wysokiej jakości odbitki przez internet. Oprócz wywoływania zdjęć oferują one szereg usług, które z pewnością przypadną do gustu fanom tradycyjnej fotografii. Wywołane zdjęcia możemy nie tylko umieszczać w albumach, ale także oprawiać w ramy i wykonywać kolaże, które będą ozdobą naszej ściany w pokoju. Możemy komponować je luzem lub oprawiać w ramy lub antyramy naścienne.

O Autorze: Janusz Wiśniewicz