Nikt nie lubi ponosić kosztów z tytułu napraw uszkodzonych elewacji, konstrukcji, czy uszkodzonego towaru. Lepiej zawczasu odpowiednio zabezpieczyć powierzchnie narażone na uszkodzenia. W tym celu wykorzystuje się odbojnice.

Jak wyglądają odbojnice stalowe?

odbojnica stalowaJak sama nazwa mówi, są wykonane ze stali, która jest najlepszym i najtańszym materiałem, nadającym się do ochrony przed uszkodzeniami. Stal jest pomalowana proszkowo na odblaskowy, żółty kolor i mogą mieć jeszcze czarne pasy, zwiększające widoczność. Odbojnica stalowa jest doskonałą ochroną w strefach magazynowych, gdzie występuje duże natężenie ruchu pojazdów służących do załadunku i rozładunku towaru. Aby skutecznie spełniały swoje zadania, muszą być przytwierdzone do podłoża specjalnymi kotwami, wkręcanymi na głębokość kilku centymetrów. W taki sposób, nawet silne uderzenie wózka widłowego nie powinno naruszyć konstrukcji odbojnic. Są one szczególnie stosowane w dużych magazynach zabudowanych i znajdujących się pod gołym niebem. Są odporne na negatywne skutki atmosferyczne i mogą być przytwierdzane do różnych rodzajów podłoży, na przykład do betonu, asfaltu, czy kamienia. Wyglądem przypominają barierki ochronne, które możemy spotkać na parkingach. Doskonale ochraniają regały, rogi budynków, lu b kontenerów, a także mogą wyznaczać drogę poruszania się pracowników w pojazdach mechanicznych. Odbojnice mają przeróżne kształty, wielkości i mogą być montowane do ściany w pozycji pionowej. Możemy je kupić w sklepach drogowych.

Odbojnice znacznie zwiększają bezpieczeństwo w poruszaniu się po magazynie, ale także zmniejszają koszty związane z wszelkimi naprawami. Poruszanie się wózkiem widłowym w wąskim miejscu, często powoduje otarcia i uszkodzenia ścian, a odbojnice je osłaniają.

O Autorze: Marcin Skoczek