Obecnie jest wiele różnych rodzajów ogrodów. Firmy projektujące są w stanie wykonać naprawdę każdy projekt, w każdym stylu. Od XVIII wieku popularne są w Europie ogrody angielskie. Pierwszymi twórcami takich ogrodów byli Kent, Chambers i Brown.

Ogrody angielskie odzwierciedlające naturalne środowisko

zakładanie ogrodów śląskCechą charakterystyczną ogrodów angielskich jest nawiązanie do naturalnego środowiska. W ogrodach angielskich na pewno znajdziemy różnego rodzaju skały, duże powierzchnie żywopłotów, byliny, a także dziko rosnące krzewy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ogród angielski wymaga dość dużej powierzchni. Tylko wtedy można zaprojektować prawdziwy ogród angielski. Na rozległej przestrzeni ustawia się różne dodatki. Najczęściej są to olbrzymie donice i wazony. W ogrodach angielskich znajdują się również ścieżki. Właśnie dlatego ogrody angielskie często kojarzone są z przydomowymi parkami. Jeśli chodzi o zakładanie ogrodów śląsk, jest wiele firm, w których pracują projektanci krajobrazu. Są to specjaliści, którzy wiedzą doskonale, jak powinien wyglądać angielski ogród. Na rozległych łąkach angielskiego ogrodu często znajdują się grupy drzew. W ogrodzie angielskim pojawiają się także altanki drewniane, które przypominają małe świątynie (zazwyczaj na środku ogrodu). W ogrodach angielskich sadzi się rośliny, które są wysokie i tworzą charakterystyczne kępy. Nie brakuje także kwitnących bylin. Ogrody angielskie cechują się także obecnością rabat kwiatowych.

Są to najczęściej rabaty w kolorze różowym i białym. Najlepiej sadzić w jednym miejscu wiele różnych roślin. A wszystko po to, by ogród angielski przypominał naturalną łąkę. W ogrodzie angielskim nie może również zabraknąć słoneczników. Jeśli ktoś co roku chce cieszyć się innymi kolorami kwiatów w ogrodzie, powinien postawić na sadzenie roślin jednorocznych.

O Autorze: Janusz Wiśniewicz